Festival holešovského sportu ve své úspěšné premiéře

Zcela poprvé se v Holešově uskutečnila burza sportovních spolků, klubů a organizací. Festival holešovského sportu byl pojat jako prezentace jednotlivých sportů, možností si je vyzkoušet a zároveň šlo o zajímavé atletické závody. Vše se odehrávalo na atletickém stadionu Míru.

Během odpoledne se odprezentovalo celkem 11 druhů sportu - ATLETIKA, FLORBAL, FOTBAL, SOKOL, HÁZENÁ, OREL, CYKLISTIKA, ORIENTAČNÍ BĚH, ŠACHY, VZPÍRÁNÍ a LETEČTÍ MODELÁŘI. Každý si připravil ukázku své činnosti, předával informace a nebyla nouze ani o zajímavosti. Návštěvníci, včetně těch nejmenších, mohli zvedat činky, zhlédnout leteckou ukázku modelářů, zkusit florbal, cyklistiku nebo se třeba utkat se šachovým expertem, který hrál hned sedm partií najednou.

Vzácnou návštěvou byli juniorští mistři světa, přivítali jsme Honzu Doležálka a Fandu Doubka i další významné sportovce.

Nedělní sportovní den pak uzavřel charitativní běh na symbolických 700 m, kterého se zúčastnilo několik desítek běžců a běžkyň. Vybrané peníze putovaly rodině dětí, které za tragických okolností přišly o maminku. Celkem šlo o částku 15 tisíc korun, která byla ale na poslední chvíli ještě navýšena.

Máme velkou radost, že se akci tohoto typu podařilo uspořádat a věříme, že nešlo o poslední ročník. Velké poděkování patří všem prezentujícím, návštěvníkům a hlavně členům Atletiky Holešov, která byla garantem celé akce.

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star