Dny města Holešova - pondělí 9. května

Dny města Holešova pokračují, ve všední dny v komornějším duchu, přesto velmi příjemně. V pondělí 9. května jsme se sešli asi se stovkou návštěvníků na slavnostním představení nové knihy s názvem Holešovské příběhy, kterou vydalo město Holešov v rámci Knihovničky Holešovska. Jejím autorem je pan Karel Bartošek a ilustroval ji, stejně jako v případě Holešovských pověstí, pan Jiří Hrbáč. Kniha vychází u příležitosti 700. výročí města Holešova.

Tato kniha navazuje a doufáme, že i co se zájmu o ni týká, naváže na úspěšnou vlnu Holešovských pověstí, které jsme představili v minulém roce. Ty už se pomalu blíží ke svému vyprodání.

Autor po Holešovských pověstech zůstal věrný námětu, ale formou se přesunul do beletristického prostředí. Dílo popisuje skutečné postavy, ovšem příběhy, které se taktéž skutečně udály, mohou býti zkreslené či jinak zabarvené.

Knihu je možné zakoupit v Městské knihovně, na Městském úřadě i v Městském informačním centru. Cena je 140 Kč.

O kulturní program se postarala Základní umělecká škola F. X. Richtera Holešov, která si pro publikum připravila hudební a divadelní pásmo. Divadlo se vázalo k holešovským pověstem, kdy byla mile zpracována pověst o zlém jelenovi. Dětské výkony i kostýmy byly perfektní a diváci si jistě odnesli jeden veselý zážitek a prodloužili si život smíchem. Velká poklona (vzrůstem) malým umělcům.  

Součástí podvečera pak bylo také autorské čtení a neodmyslitelně také autogramiáda autora Karla Bartoška i ilustrátora Jiřího Hrbáče.

Děkujeme za další hezký den. V úterý nás čeká Den otevřených dveří na policejní škole a v rámci podvečerního programu si po troubení z věže kostela připomeneme významného holešovského rodáka F. X. Richtera. 

Hana Helsnerová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star