Dny města Holešova - úterý 10. května

Další den oslav máme za sebou, tentokrát si na své přišli hlavně školáci. Asi tisícovka se jich totiž dopoledne vydala do areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově, aby se dozvěděli zajímavé informace a mnohé si také vyzkoušeli.

Nabídnuto bylo několik dynamických ukázek, od záchrany při dopravní nehodě, přes kynologický výcvik až po ukázku práce jízdní policie na koních. Velkým lákadlem byl také policejní vrtulník, který přistál okolo desáté hodiny. Kromě toho si děti mohly nasednout do policejních vozidel, dozvědět se, jak pracuje celní policie nebo jak se zneškodňují výbušniny. Mohly si zastřílet v laserové střelnici nebo potěžkat různé zbraně. Díky vzorné organizaci si dopoledne užily nejmenší děti a bavili se také puberťáci, kteří si mohli i trošku potrápit fyzičku.

Podvečer pak patřil Františku Xaveru Richterovi, jemuž byla věnována vzpomínka u jeho busty v zámecké zahradě. Vystoupil zde soubor Brass Q, promluvil starosta města Rudolf Seifert i ředitel ZUŠ F. X. Richtera pan Petr Jurášek, který nám osobnost slavného holešovského rodáka a významného hudebního skladatele přiblížil.

O další dávku krásné hudby se pak postaral žesťový soubor, který k nám zavítal až ze Štramberka. Představili několik „hitů“ v netradičním pojetí. Koncert to byl spíše komorní, ovšem o to více se všem posluchačům líbil.

Ve středu budou Dny města pokračovat Dnem otevřených dveří v holešovské Charitě, mší svatou a podvečerním koncertem pěveckého sboru AVE ve farním kostele. V masných krámech proběhne další ze série vystoupení ZUŠ Open.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star