Hlášení městského rozhlasu 12. 5. 2022

Upozorňujeme občany, že v pátek 13. května v době od 6,00 do 19. hodin bude náměstí Dr.E.Beneše uzavřeno z důvodu konání akce Den s odpadem.

Srdečně zveme občany města na pokračování hlavních oslavy 700. výročí povýšení Holešova na město V pátek 13. května se v 17,00 hodin budou troubit fanfáry z kostelní věže a od cca 17,15 hodin se v masných krámech uskuteční další část festivalu ZUŠ Open v podobě hudby a dramatizace pověsti o Ester. Žáky ZUŠ navštíví Albrecht z Valdštejna se svým dvorem. Před 19,00 hodinou vévoda Valdštejn přijede na zámek, kde ho přivítá starosta města a v 19,00 hodin propukne v zámecké zahradě koncert skupiny The People.  Ve 22,00 hodin se pak uskuteční zámecká after párty – rockotéka. Připomínáme, že dnes  v 17,30 proběhne v New Drive Klubu akce Holešov perspektivou – veřejná diskuse se zajímavými praktiky, teoretiky i historiky architektury a zástupci vedení města nad tématy týkajícími se minulosti, současnosti a hlavně budoucnosti urbanismu a veřejného prostoru v našem městě.

Technické služby Holešov oznamují, že od středy 11.5.2022 do soboty 14.5.2022 bude odpadové centrum zavřeno pro odkládání odpadu.

Fotbalový zápas mezi SFK ELKO Holešov „A“ a 1. FC Viktorie Přerov se koná v sobotu 14. května od  16,30 hodin na hřišti Střelnice a zápas mezi SFK ELKO Holešov „B“ a FC Kostelec se koná v neděli 15. května od 10,15 hodin na hřišti Všetuly

Tradiční holešovské rybářské závody se uskuteční v sobotu 21. května na „rybníčcích“, začátek závodu v 6,00 hodin. Bohaté občerstvení, vystoupení skupiny Texas a tombola o hodnotné ceny, mezi které patří například zájezd do Egypta či jízdní kolo.

Historické dny na hradě Kurovice proběhnou v sobotu 4. a v neděli 5. června vždy od 10,00 hodin v Kurovicích. Program bude zahájen v sobotu od 10,00 hodin velkým historickým průvodem obcí. Vystoupí řada šermířských skupin, mušketýři, několik skupin dobové hudby, historické taneční skupiny, program pro děti, prodejní stánky s dobovými řemeslnými předměty, ochutnávka dobové kuchyně a bohaté občerstvení, Součástí programu bude přehlídka šermířských choreografií – Kurovický mortschlag, prohlídky hradu, příjezd Albrechta z Valdštejna. Průvodcem Dnů bude Miro Kasprzyk, vstupné dospělí 100,- Kč a děti 50,- Kč

 Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v úterý 31. května od 7,30 do 11,00 hodin v části ulic Dukelská, Ovocná, Rymická, Za Vodou a Zahradní ve Všetulích, v pátek 3. června od 7,30 do 15,00 hodin v části ulic Bezručova, Dobrotice, Drásalova, Jarošova, Luhy, Masarykova, Osvobození, Partyzánská, Plajnerova, Sadová, Sportovní, Stojanova, Střelnice, Tovární, U Letiště, Zlínská, Zámecká, náměstí F.X.Richtera a Žopy a dále v  pátek 20. června od 7,30 do 14,00 hodin v části ulice Růžičkova ve Všetulích.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star