Dny města Holešova - čtvrtek 12. května

Máme za sebou 7 dní oslav 700. výročí města Holešova a další dny plné akcí máme před sebou. Čtvrteční program jsme zahájili obvyklým troubením z věže farního kostela, následovala akce ZUŠ Open, což je celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Holešovská ZUŠ F. X. Richtera se představuje v průběhu Dnů města Holešova v prostoru masných krámů. Tyto pořady se těší velkému zájmu posluchačů, obzvláště pak dnešní bubenické a harmonikářské vystoupení. Velká poklona patří všem mladým a nadaným hudebníkům. A patří jim také poděkování za zpříjemnění čtvrtečního podvečera.

Dalším bodem programu byla beseda na téma umění ve veřejném prostoru, revitalizaci a udržitelnosti zeleně a dalších podobných témat. Diskutovat dorazili odborníci na slovo vzatí. Sochař MgA. Miloslav Fekar, zahradní a krajinářský architekt Ing. Martin Krčma, architekt působící v Holešově Ing. arch. Josef Mrázek a starosta Mgr. Rudolf Seifert. Celou besedu uspořádala a moderovala Vladimíra Dvořáková.

Tradiční a neodmyslitelnou součástí Dnů města Holešova je předání grantů neziskovému sektoru, takzvaná Akce milion. Stejně tak i letos město Holešov rozdávalo dotace z Fondu kultury, sportu a vzdělávání, které se dále dělí na Akci milion, mimořádné finanční dotace, dotace na mládežnická družstva v dlouhodobých soutěžích a dotace na tělocvičny. Starosta města spolu s místostarosty předali poukazy zástupcům spolků, klubů a organizací napříč všemi oblastmi – kultura, sport, sociální sféra, volnočasové aktivity a další.

Poděkování všem, kteří přispívají ke zlepšení života v našem městě, spolupracují, věnují se mládeži a zapojují se do společenského dění, přednesl starosta města Rudolf Seifert. Zároveň podotkl, že ačkoliv je finanční obnos, který je mezi příjemce dotace rozdělen, obdobný jako v roce 2019, jeho hodnota je kvůli inflaci nižší. I přesto ale věří, že každá pomoc, kterou spolkům může město Holešov poskytnout, se počítá, a věří, že spolky zvládnou i tuto nejistou dobu.

O pestré kulturní vystoupení, které se skládalo z přednesu, tance, folkloru, zpěvu i hry na kytaru, se postaralo SVČ Tymy. Děkujeme.

V pátek se můžeme těšit na celodenní osvětový program zaměřený na třídění odpadů, který bude probíhat na náměstí. Po celý den pak bude možné navštívit také areál Technických služeb Holešov. Večer nás svým příjezdem potěší Albrecht z Valdštejna se svou družinou a mušketýry. Následovat bude bezplatný koncert kapely The People a pátek zakončíme zámeckou rockotékou v New Drive Clubu.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star