Dny města Holešova vyvrcholí víkendovým programem

Před námi jsou poslední dny oslav 700. výročí našeho města.

Páteční program byl zahájen osvětovou  akcí zaměřenou na třídění odpadů na náměstí. Po celý páteční i sobotní den pak bude možné navštívit také areál Technických služeb Holešov. Po 17. hodině vás zveme do masných krámů na závěrečné vystoupení ZUŠky v rámci akce ZUŠ Open. Připravena je pro vás Legenda o Ester. Večer nás svým příjezdem potěší Albrecht z Valdštejna se svou družinou a mušketýry. Následovat bude bezplatný koncert kapely The People a pátek zakončíme zámeckou rockotékou v New Drive Clubu.

sobotu ráno bude zahájena tradiční Sarkandrovská pouť smíření, letos  obětovaná za mír pro Ukrajinu. Krojovaný průvod vyjde v 8 hodin ráno od farního kostela tak, aby s malými přestávkami v odpoledních hodinách dorazil na sv. Hostýn, kde bude v 15 hodin sloužena mše svatá. https://www.holesov.cz/3107-sarkandrovska-pout-opet-s-krojovanym-pruvodem.html 

 Od 9:30 bude na nádvoří zámku probíhat koncert Big Bandu Josefa Hájka. Tyto tradiční dopolední koncerty mívají krásnou atmosféru, přijďte se přesvědčit sami.

V zemanově kovárně bude od 10 hodin předvádět své kovářské umění kovář Jakub Ryška. Navštívit bude možné také další památky města.

Muzikálová pohádka Popelka je potom hlavním lákadlem sobotního odpoledne, představení začne v 15 hodin. Přijede jej k nám zahrát Slezské divadlo Opava. Hezkým bonusem je potom fakt, že představitelka Popelky pochází přímo z našeho regionu https://www.holesov.info/888-popelka-z-opavy-se-narodila-v-prilepech.html

Můžete se vydat také na mistrovské fotbalové utkání, kde se v 16:30 proti sobě postaví SFK Elko Holešov a Přerov. Zápas bude probíhat na Střelnici.

Mušketýři pak návštěvníkům předvedou ukázky zbraní a střelby a večer pak zakončíme jazzovým vystoupením s kapelou Jazzbook- Dixie.

V neděli se pak můžete zúčastnit slavnostní mše svaté v 9:30 za město Holešov, jeho občany a partnerská města. Zástupci partnerských měst budou do Holešova přijíždět během celého víkendu. Přivítáme delegace z měst: Pszczyna, Skawina, Desinič, Turčianské Teplice,  Topoĺčianky a Povážská Bystrica.

Po mši svaté bude slavnostně zasazen pamětní strom k 700. letům města Holešova. Jste všichni srdečně zváni, zasazení je plánováno na 11:00 u zámku.

Odpoledne se v hale 1. základní školy uskuteční velkolepá přehlídka holešovských mažoretek, které jsou velmi úspěšné na soutěžích i nesoutěžních přehlídkách. Přijďte se pokochat jejich talentem v 15:30. Současně se představí také taneční soubor Základní umělecké školy.

Vyvrcholením celého jedenáctidenního programu bude v neděli 15. května velkolepá komická opera Prodaná nevěsta v holešovské zámecké zahradě. Představení operního souboru opavského Slezského divadla však překvapí operetní verzí, která byla vlastně tou původní, než ji Smetana znovu přepracoval. Děj opery nás přenese na staročeské posvícení, které se nebude odehrávat jen na podiu, ale vlastně v celém prostoru zahrady a ještě než začnou první tóny předehry, návštěvníci se již od 19. hodiny setkají s řadou milých překvapení a také posvícenského pohoštění tradičními koláčky, preclíky a pitím.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star