Dny města Holešova - pátek 13. května

Páteční program byl zahájen osvětovou  akcí zaměřenou na třídění odpadů na náměstí. Celé dopoledne přicházely třídy školáků, aby se nejenom dozvěděli důležité informace o třídění odpadů, ale také aby si vyzkoušeli, jaké to je řídit popelářské auto nebo jezdit v autech na vlastní pohon. Byly pro ně připraveny také skákací hrady. Kyvadlově je potom převážela autobusová doprava na Den otevřených dveří v Technických službách. Tam absolvovali exkurzi i ukázku fungování třídící linky.  

V Holešově jsme také přivítali vzácnou návštěvu. Se vší parádou dorazil Albrecht z Valdštejna se svou družinou doprovázen mušketýry z Kurovic. Navštívili základní školy a byli součástí také odpoledního a večerního programu. Slavnostní salvou byla zahájena poslední část programu ZUŠ Open v masných krámech. S židovskými tanci se představil taneční obor umělecké školy pod vedením Olgy Peškové a s židovskou legendou o Ester pak obor dramatický pod vedením Vlaďky Dvořákové.

Večer nás svým příjezdem do zámecké zahrady opět potěšil Albrecht z Valdštejna se svou družinou a mušketýry. Přivítali a představili jsme také zástupce partnerských měst. Páteční večer už potom patřil kapele The People, která opět nezklamala a postarala se o skvělou atmosféru. První část programu věnovali vzpomínce na Karla Gotta, v druhé části pak zněly světové hity od Adele, Queen nebo Kiss.  Lidé se bavili, zpívali, tančili a bylo to prostě úžasné. Pátek jsme zakončili zámeckou rockotékou v New Drive Clubu.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star