Dny města Holešova - neděle 15. května

Je již tradicí, že se spolu s občany i zástupci z partnerských měst scházíme při mši svaté, která bývá sloužena jak za Holešov, tak i za spřátelená města.

Po mši jsme se průvodem vydali k zámku, abychom společně zasadili pamětní strom k 700. výročí města Holešova. Po požehnání se postupně lopaty a konve chopili hosté i místní, hrála nám k tomu dechová hudba a na slavnosti dodávala čestná stráž hasičů. Nově vysazeným stromem je lípa, náš národní strom.

Také druhý víkend oslav byl sportovní, sehrána byla hned dvě fotbalová utkání. Po sobotní remíze holešovského áčka s Přerovem se k zápasu na hřišti ve Všetulích proti sobě postavili hráči holešovského béčka a hráči Kostelce u Zlína. Nebýt nešťastného zranění, šlo by o hezký sportovní zážitek. Domácí uhráli zaslouženou výhru 4:2.

V odpoledních hodinách pak měli fanoušci holešovských mažoretek možnost vidět jejich nádhernou přehlídku, kde představily to nejlepší, co umí. A bylo se opravdu na co dívat, na 30 krásných a nápaditých choreografií ocenilo početné publikum bouřlivým potleskem. Součástí přehlídky bylo vystoupení tanečního oboru ZUŠ F. X. Richtera Holešov.

Předáno bylo také ocenění, které si jeho držitel nemohl převzít minulou sobotu. Jednou z osobností města Holešova se stal pan Zdeněk Novák, organizátor festivalu Musica Holešov. Ocenění panu Novákovi předal starosta města Rudolf Seifert a místostarosta Pavel Karhan.

Poslední den oslav města Holešova byl opravdovým vyvrcholením celého nabitého programu. Třešničkou na (už tak několikapatrovém) dortu bylo představení Slezského divadla Opava, které nás přeneslo na staročeský jarmark, rozdávaly se preclíky, pivo teklo proudem a nechyběl ani chléb se solí. Právě takové navození atmosféry předcházelo strhujícímu představení Prodaná nevěsta. Nejznámější česká opera skladatele Bedřicha Smetany byla v holešovském zámeckém parku tak nádherná a výkony všech herců i hudebníků tak úchvatné, že jistě každému běhal mráz po zádech a možná i ukápla slza dojetí. Protože i u nás se potvrdilo, že „dobrá věc se podařila, věrná láska zvítězila“.

Podrobnější report z Prodané nevěsty zde: https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/892-prodana-nevesta  

Takto velkolepě jsme zakončili Dny města Holešova, které byly tou hlavní oslavou 700. výročí města Holešova. Máme za sebou nádherných 11 dnů plných hudby, divadla, sportu a hlavně milých setkání. Děkujeme, že jste byli jejich součástí!

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star