Dětský den ve třech provedeních

Už brzy nás čeká 1. červen - Den dětí, v Holešově a okolí se ale oslavovalo už tento víkend. Aby těch oslav děti neměly málo, mohly se v sobotu a neděli vypravit hned na tři.

V sobotu uspořádalo SDH Holešov Dětské odpoledne, které bylo zaměřeno mimo jiné historicky. Děti se mohly dozvědět zajímavosti o legionářích, prohlédnout si jejich zbroj a zkusit si s ní zacházet. Zajímavostí byl také kolotoč na ruční pohon. Nechyběly ale ani soudobé atrakce jako skákací hrad, projížďka Pacifikem nebo střelba airsoftovou zbraní. Velkým lákadlem bylo zábavné vystoupení skupiny Aňa, Po a pes, které roztančilo všechny malé i velké účastníky. Večer pak celou akci zakončil koncert kapely Texas.

V tentýž den se konal Dětský den také v Količíně, kde se tradičně scházejí všechny děti z obce i děti přespolní. Byla pro ně připravena soutěžní stanoviště, veselá hudba a také tombola, díky které žádné dítko neodcházelo domů s prázdnou.

V neděli se pak konal tradiční Den dětí v zámecké zahradě, o jehož organizaci se vždy skvěle stará Středisko volného času TYMY. Hlavním programem bývá pohádkový les, kdy se děti během procházky zámeckou zahradou setkávají s pohádkovými bytostmi. Tu plní úkoly se Sněhurkou, tu se snaží přelstít loupežníky nebo musí probudit princeznu Růženku. Po překonání všech nástrah a úkolů se děti dostanou až před krále a královnu, kde získají odměnu a mohou si zaskákat ve skákacím hradu. Doprovodný program byl letos opět bohatý. Nechyběly kolotoče, vláček Pacifik, bubnování nebo trénink balancování.

Věříme, že si děti své oslavy náležitě užily a přejeme jim ke Dni dětí všechno nejlepší.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star