Blíží se dvě největší akce tohoto roku

Už příští pátek a sobotu v zámecké zahradě oslavíme 10. výročí rodinného festivalu Holešovská regata. Hudební festival, který už neodmyslitelně patří ke kulturnímu životu v Holešově, bude zahájen 17. června a vyvrcholí v sobotu 18. června. Hned týden nato - 25. června v Holešově přivítáme závodníky i fanoušky Nova bikemaratonu Drásal. Co do počtu očekávaných návštěvníků a účastníků jde s přehledem o dvě největší akce letošního roku.

Holešovská regata se do zámecké zahrady vrací po dvou letech a konečně oslaví 10. narozeniny, které se prolínají se 700. výročím města Holešova, o to bude oslava velkolepější. V bohatém programu se představí kapely jako například Čechomor, Queenie, Vojtěch Dyk & B-side band, Mirai a mnoho dalších skvělých českých kapel. Mimo to návštěvníky čeká tradiční doprovodný program v podobě přehlídky netradičních plavidel nebo přejezdu vodní lávky.

Vstupenky jsou k dostání v Holešově v Městském informačním centru Holešov a také v síti Ticketportal. V platnosti zůstávají i ty, které byly zakoupeny na odložené ročníky 2020 a 2021. A k dostání budou i na místě. Veškeré informace zde: http://www.holesovskaregata.cz/ 

Při konání Holešovské regaty dojde od páteční 15. hodiny k úpravě dopravní situace ve městě. Uzavřena bude ulice Partyzánská, nám. F. X. Richtera a ulice Zámecká. Objízdná trasa bude vedena po silnici ul. Masarykova, ul. Osvobození a Jihovýchodní obchvat Holešova v obou směrech.  Po dobu uzavírky budou autobusové zastávky Holešov, zámek přemístěny na autobusovou zastávku Holešov, Masarykova.

Podrobně k dopravnímu omezení zde: https://www.holesov.cz/strategicke-dokumenty/2729-vv-oop-stanoveni-prechodne-upravy-provozu-na-silnici-ul-partyzanska-a-palackeho-jihovychodni-obchvat-holesova-bezrucova-osvobozeni-masarykova-od-17-06-do-19-06-2022-holesovska-regata-2022 

Podobně tomu bude také při pořádání Nova Bikemaratonu Drásal, přesné časy budou doplněny.

Nova bikemaraton Drásal se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 25. června. Tentokrát s drobnými úpravami a výhodami hlavně pro kategorie těch nejmenších bikerů.

„Skvělou zprávou a novinkou letošního ročníku je to, že děti budou moci díky podpoře města Holešova startovat zdarma. Rozhodli jsme se udělat tento vstřícný krok, protože chceme přivítat co nejširší mladou generaci závodníků z Holešova i okolí,“ vysvětluje ředitel závodu Ondřej Fojtík.

Závod je ale samozřejmě určen všem věkovým kategoriím, závodníci si mohou vybrat hned z několika tras. Největší výzvou je bezesporu krásná, ale přetěžká trasa OBR, nad kterou převzala záštitu holešovská společnost Trachea, lídr ve výrobě kuchyňských dvířek. Do jednoho z nejtěžších závodů v Evropě vystartují vyznavači extrémních zážitků již v 5:30 z Holešovského náměstí a vítěze můžeme očekávat za necelých 8h v cílovém prostoru zámecké zahrady. Svojí náročností se řadí mezi nejtěžší evropské maratony a už po 9. se pojede jako Mistrovství ČR v ultramaratonu.

Hlavní trasa A o délce 117 km pro muže a 85 km pro ženy je opět zařazena do mezinárodního kalendáře UCI a pořadatelé na startovní listině očekávají opět jména světové extratřídy. Více info zde: https://www.drasal.cz/ 

Chcete být i vy spojeni s touto sportovně – kulturní událostí roku? Být spojeni s tradicí, hodnotami fairplay a aktivně se podílet na pořádání této akce? Rádi Vás uvítáme mezi námi. Pro zdárný průběh těchto závodů potřebujeme min. 300 dobrovolných pořadatelů. Požadované činnosti spočívají např. v obsluze na občerstvovacích stanicích, pořadatelské činnosti v místě startu a cíle. Můžete být pořadatelé a regulovčíci po trasách závodů. Nabízíme finanční odměnu a triko. Prosíme zájemce, aby se hlásili na info@drasal.cz. Děkujeme!

 

V pátek 24. 6. bude celému závodu předcházet sportovní den pro děti, kdy si budou moci dopoledne žáci holešovských škol a odpoledne široká veřejnost přijít vyzkoušet pump trackovou dráhu, dopravní hřiště, ninja dráhu a další aktivity.  

Budeme se těšit na setkání při obou skvělých akcích.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star