Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku, uspěly Rymice

Holešovský zámek se stal dějištěm vyhlášení vítězů soutěže XX. ročníku soutěže Stavba roku 2021 Zlínského kraje. Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje.

Soutěže se každým rokem účastní více a více realizovaných staveb a porota se tak musí vypořádat s opravdu náročným úkolem. Sama předsedkyně poroty uznala, že každá z přihlášených staveb by si ocenění zasloužila a dodala: „V posledních letech výrazně stoupá kvalita provedených staveb, pokaždé se přesvědčíme o vysoké profesionální úrovni všech pracovníků.“ Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti.

Jistou motivací je také ocenění studentů. Součástí soutěže Stavba roku Zlínského kraje je totiž i soutěž studentů středních průmyslových škol, oboru stavebnictví „Studentská práce roku“. Odborná porota soutěže vyhodnotila jednotlivé studentské práce a všechny navrhla k postupu do finálového kola, kde studenti obhajovali své práce před porotou. Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže „Stavba roku 2021 ZK“ byli autoři vítězných prací vyhlášeni a oceněni finančním obnosem.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 47 objektů, které byly rozděleny do několika kategorií dle svého zaměření.  Uspělo například koupaliště Bojkovice, Rodinný dům, Janová nebo D55 Otrokovice, obchvat. V kategorii staveb občanské vybavenosti zvítězila revitalizace hospodářského dvora v Rymicích. Starostou města Holešova byl oceněn architekt Ladislav Pastrnek za přínos pro rozvoj města Holešova. Cenu hejtmana pak získala oprava střechy zámku Lešná. Všechny přihlášené stavby je možné si prohlédnout zde: https://stavbaroku.zlin.cz/2021-rocnik-xx/soutezici-stavby/

Slavnostního podvečera se zúčastnily na čtyři stovky hostů z řad investorů, projektantů, architektů, stavbyvedoucích, zastupitelů měst a obcí a mnoha dalších. Inspirativním programem provázela Marcela Augustová, uznávaná novinářka a moderátorka, o kulturní zpestření se postaral výborný zpěvák Martin Chodúr.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star