Ohlédnutí za Holešovskou Regatou

Po vynucené přestávce letos Holešovská Regata konečně oslavila své jubileum, vyplula už po desáté. Přivezla do Holešova skvělý hudební program, spoustu zábavy a nezapomenutelné zážitky. Páteční program odstartovala kapela Čechomor, následovalo skvělé vystoupení Support lesbiens a večer vyvrcholil kapelou Queenie, která patří mezi nejlepší a mezinárodně uznávané revivalové kapely.

Holešovská Regata si už od prvopočátku zakládá na tom, aby šlo o rodinný festival plný doprovodného programu. Tomu dostála také letos. Kromě hudby totiž bylo možné sledovat přehlídku netradičních plavidel, zasoutěžit si o drobné dárky, naučit se street dance nebo obdivovat umělecko-sportovní slackline show. Nechybělo ani mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. Tu letos nikdo nezdolal, ovšem nejdál se dostal Miroslav Kvasnička ze Slovenska.

V rámci sobotního programu se na podiu představila stálice české hudební scény Mňága a Žďorp, dorazila tradiční a oblíbená skupina No Name a srdce publika si získala také kapela Mirai. Tradiční ohňostroj byl letos věnován oslavě 10. výročí Holešovské Regaty, 700. výročí města Holešova a samozřejmě všem návštěvníkům, kteří Regatu „nepotopili“, vydrželi a počkali si na ni. Během dvou dnů dorazilo do holešovské zámecké zahrady na 18 tisíc návštěvníků.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star