Dvě nová hřiště v Holešově

Tisková zpráva ze dne 21. 6. 2022

 

Holešov – V minulých dnech byla v Holešově dokončena hned dvě nová hřiště. Jedno je určeno spíše dětem menším a je situováno u monobloku na Dukelské ulici. Jednání o novém dětském hřišti vzniklo na základě iniciativy důvěrníků a rodičů z této lokality, kteří měli o vybudování hřiště zájem. Zastupitelé města Holešova rozhodli o jeho realizaci a rada města vybrala ve výběrovém řízení firmu Monotrend s.r.o. Tišnov, která hřiště vybudovala za cca 800 tisíc korun.

Děti už nyní mohou využívat herní sestavu s klouzačkou, houpadlo a kolotoč. Pro větší děti je k dispozici pingpongový stůl. Město Holešov jako podklad zvolilo osvědčenou barevnou litou pryž včetně grafiky, která je pro děti bezpečná a snadná na údržbu.

Další možností sportovního vyžití mají starší děti i dospělí na nové street workoutové sestavě, která byla instalována na Městském stadionu Míru v prostoru za fotbalovými střídačkami. Sestava obsahuje ručkovadla, dvojbradla a trojhrazdu. Workoutové hřiště bylo vybudováno za více než 200 tisíc korun.

Realizace obou hřišť byla hrazena z finančních prostředků města Holešova.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star