Bojovníci pod širým nebem

O tom, že městský stadion Míru je centrem sportovního dění svědčí fakt, že není dne, kdy by se na tomto místě nesportovalo. Zároveň je stadion ale také dějištěm vyvrcholení jednotlivých dlouhodobých tréninků, a to nejen těch atletických. Jedno takové vyvrcholení proběhlo v pátek 24. června, kdy na stadionu vyrostl ring, dorazili „fighteři“ z různých koutů republiky a vypukl Večer bojovníků.

Jde o tradiční událost, která se tentokrát konala podruhé pod širým nebem. Před plnou tribunou se odehrálo hned 12 zajímavých zápasů v thajském boxu. Domácí bojovníci z RednecksGym si odnesli dvě výhry a jednu prohru. Z každého zápasu získávají nové zkušenosti, které pravidelně jezdí nabývat také na soustředění do kolébky tohoto sportu – do Thajska.

Bojovníci navíc nyní mají nové prostory, kde mohou zdokonalovat své umění. Ve spodních prostorách bývalé prodejny u Janiše, vznikl v Holešově jedinečný prostor pro sportování, s měkkým povrchem tatami. „Rekonstrukcí se povedlo vybudovat přes 150 m², které budou od září nabízet řadu sportovního vyžití. V současné době prostory plně využívají Holešovští thaiboxeři ke svým tréninkům. Od září se přidají kruhové tréninky, cvičení na trampolínách, indoorové tréninky atletiky a mnoho dalšího,“ vysvětlil  trenér Rednecks gymu Holešov Petr Osokin.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star