Holešovské mažoretky jsou trojnásobné mistryně ČR ve skupinových formacích

Úspěšnou sezónu završily mažoretky prvenstvím všech tří skupinových formací na MČR. V tomto školním roce reprezentovalo náš klub padesát děvčat a všechna se mohou pyšnit zlatou medailí a titulem mistryň ČR.

V měsíci červnu se konala finálová kola Národního šampionátu Svazu mažoretek a twirlingu ČR. Naše nejmladší holčičky Baby Lentilky měly své MČR v Kutné Hoře v sobotu 11. června a ve věkové kategorii minimažoretky vybojovaly v konkurenci šesti skupin první místo a s velkou radostí si odvážely zlaté medaile. Tyto malé slečny ve věku 5 – 8 let spolu trénují pod vedením Nikoly Podrazilové, Lenky Klepalové a Lucie Zapletalové teprve jeden školní rok a díky své píli, preciznímu přístupu trenérek a za podpory svých rodičů zvládly v krátké době natrénovat a krásně předvést choreografii „Žížala“.

Mini Lentilky a Lentilky se přes oblastní kolo a semifinále probojovaly až na republikové klání, které se tradičně konalo 17. - 19. června v nádherném prostředí lázeňského města Poděbrady. Sobota patřila jako vždy pochodovému defilé na lázeňské kolonádě. Obě skupiny předvedly ukázkovou techniku pochodu a náročnou práci s hůlkou za doprovodu dechové hudby a obdržely od poroty první místa ve svých věkových kategoriích. V neděli se soutěžilo v pódiových formacích. Mini Lentilky svým energickým vystoupením „Pink party“ ukázaly, že to umí opravdu rozjet a za nádherně zvládnutou choreografii s vysokou technickou náročností pro věkovou kategorii děti mladší získaly první místo. V celkovém součtu dosaženého pořadí v obou disciplínách se v konkurenci devíti skupin staly mistryněmi ČR. Jejich trenérky Jolana Saibertová a Kateřina Lucká na ně byly právem pyšné.

Lentilky startovaly v juniorské kategorii, kde se letos utkaly velmi kvalitní soubory. Motivace podat co nejlepší výkon byla opravdu velká a tréninky náročné. Lentilky byly pod vedením trenérek Jolany Saibertové a Agáty Horákové připraveny skvěle a za zdařilé předvedení skladby „Ladies Night“ patřilo první místo v konkurenci deseti skupin právě jim. Za tuto choreografii získaly Lentilky také speciální cenu Czech Open – ocenění za nejlepší pódiovou formaci.

Součástí finálového klání v Poděbradech byla i soutěž Minimiss pro čtyřicet malých slečen. Ty měly za úkol oslnit porotu především svou roztomilostí a dovedností s hůlkou během krátkého sólového vystoupení. Naše čtyři šikulky se toho zhostily velmi dobře.  Reprezentovaly nás Ema Kopřivová, Mariana Konečná – 6. místo, Karolína Klimková – 3. místo a titul II. vicemiss, Karolína Podolová – 2. místo a titul vicemiss.

Velký obdiv mají všechny mažoretky, že soutěžní výkony zvládly perfektně i ve velmi horkém letním počasí, které po celý víkend nejen v Poděbradech panovalo.

V letošní sezóně jsme startovaly s historicky nejvyšším počtem choreografií. Trenérky se svými svěřenkyněmi nacvičily přes třicet soutěžních čísel a všechny sestavy sklízely obdiv u diváků, soupeřů i poroty. Byl to velmi náročný rok pro všechny zúčastněné. Za všemi těmito úspěchy jsou hodiny času, úsilí a příprav. Je to ale naše společná vášeň a vždy, když se dělají věci s láskou, tak to stojí za to. Děkuji všem děvčatům za jejich píli a vytrvalost, trenérkám za skvělé nápady a precizní přípravu a rodičům za podporu. Neméně důležitá je pro naši činnost finanční pomoc, za kterou děkujeme městu Holešov, Zlínskému kraji a našim sponzorům.

Nyní nás čeká přípravné letní soustředění a pilování sestav do italského Lignana, kam se v polovině října vydáme se třemi skupinovými choreografiemi a jedním sólem na 25. ročník mistrovství Evropy mažoretek asociace NBTA Europe.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov, z. s.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star