Poslední prázdninový víkend nabídne sraz veteránů i dožínky

Stejně jako v loňském roce bude poslední prázdninový víkend plný zajímavých akcí. V sobotu 27. 8. se do holešovské zámecké zahrady opět sjedou majitelé i obdivovatelé veteránů. Jedni, aby představili své nablýskané historické automobily, a druzí, aby se mohli kochat a inspirovat. Doprovázet je bude opět Luhačovický okrašlovací spolek Calma, díky kterému je dobová atmosféra téměř dokonalá. O hudební program v podobě šansonů a Armstrongových písní se postará hudebník František Procházka.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří chtějí něco prodat nebo koupit na ranní burze. Ta bude probíhat od 7 hodin a nabídne kromě náhradních auto a moto dílů také autodoplňky, tematickou literaturu nebo historické hračky.

V neděli pak na rozjetý společenský program navážeme tradičními Dožínkami Mikroregionu Holešovsko. Ty zahájíme obvyklým krojovaným průvodem, kde kromě krásných Hanaček a statných Hanáků budeme moci vidět hasičské sbory nebo mušketýry z Kurovic. Cestu od kovárny, přes náměstí až ke kostelu obejdeme za vyhrávání dechové hudby „Sebraňáci“. Následovat bude mše svatá, při které poděkujeme za letošní úrodu.

V zámecké zahradě se pak postupně představí Cimbálová muzika Kalíšek, Mušketýři Green Regiment Kurovice, folklorní soubor Omladina Martinice, folklorní soubor Zrníčko Tymy Holešov, folklorní soubor Jabloňka Martinice, folklorní soubor Všetulské Hanáček nebo Rusavjan – valašský krúžek písní a tanců z Rusavy. Odpoledne bude návštěvníky bavit Zdeněk Knedla, veřejnosti známý spíše jako Železný Zekon. Losovat se bude také bohatá tombola.

Chybět nebude ani osvětový a zábavný doprovodný program na kovárně. Tentokrát s názvem „Šel dráteník po ulici“. Těšit se můžeme na osvědčenou sestavu manželů Machálkových a manželů Poláškových. Doplní je „drotérka“, která nás nechá nahlédnout do nelehké práce dráteníků, kovář i harmonikář.

Hana Helsnerová

ilustrační fotografie z roku 2021

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star