Nebe nad Holešovem hostilo letecké modely

Letecký víkend si užili všichni, kteří se vydali do Holešova na 24. ročník Čmelák model show“. Tato akce se dlouhodobě drží na špičce, co se týká návštěvnosti i účasti pilotů. Těch se přihlásilo na sedm desítek a díky nim pak na obloze byly k vidění nádherné modely v různých akrobatických vystoupeních.

Přehlídka byla opět mezinárodní a bohatá na různé speciality a unikáty. Jedním z nich byl třeba „létající pes“, který na první pohled laické veřejnosti popíral všechny fyzikální zákonitosti. Šlo o model ze 70. let, kdy býval prý oblíbenou atrakcí na dětských dnech. Autor modelu našel dávno zapomenutý návod v časopisu pro modeláře, vyrobil jej a dnes s ním sklidil velký ohlas diváků. Představilo se ale mnoho dalších zajímavostí. Nechyběly ani RC modely, u kterých se zastavovali malí i velcí návštěvníci. Mnoho z nich také využilo možnost proletět se vyhlídkovým vrtulníkem. A o zábavu pro děti se opět postaralo SVČ Tymy.

Hlavní pořadatel Miroslav Polášek akci vyhodnotil jako zdařilou a naznačil, že se návštěvníci už mohou začít těšit na příští rok, kdy Čmelák model show oslaví „čtvrtstoletí“.

Hana Helsnerová  

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star