Obnovená tradice "Rymický trojúhelník" opět úspěšná

Rymice v sobotu 20. srpna zavoněly benzínem a ožily typickým zvukem - kolem kostela sv. Bartoloměje se totiž opět proháněly motokáry. A i když měl být loňský ročník obnovené tradice jedinou exhibicí, pořadatelé se rozhodli z důvodu velkého zájmu návštěvníků i závodníků závody motokár zopakovat.

„Rymický trojúhelník“ nese svůj název díky tvaru trati, která protíná náves obce Rymice. Trasa i pravidla závodu jsou stejná jako před 30 lety. Závodníci projíždí trať ve tvaru trojúhelníku, každá kategorie má vyhrazený čas 8 minut a závodníci tak ujedou určitý počet „kol“ podle toho, jak rychlou mají motokáru. Nejde o závod v tom pravém slova smyslu, pořadatelé chtějí hlavně představit krásu i adrenalin tohoto sportu široké veřejnosti. A stejně jako v loňském roce šlo i letos o opravdu širokou veřejnost, která se zalíbením fandila podél trati.

Letošní ročník Rymického trojúhelníku se stal dokonce mezinárodním, protože mezi třicítkou závodníků jsme mohli pozorovat i polského účastníka. Sláva obce Rymice tak překročila i státní hranice.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star