MALBA / SKLO / DESIGN

 

Žáci i pedagogové Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské představí v Holešově své aktuálně nejlepší práce. Výstava bude v holešovském zámku zahájena spolu s výstavou korunovačních klenotů a bude možné ji navštívit od 22. září do 27. listopadu. Bude tak doprovázet výstavu mistrovských replik českých korunovačních klenotů od českého šperkaře Jiřího Urbana, který je ale uznávaným po celé Evropě. Realizoval šperky například pro anglickou královnu Alžbětu II. nebo kříž pro papeže Jana Pavla II.

Výstavou skla navazujeme na započatou spolupráci se SUPŠ sklářskou, která pro město Holešov v letošním roce vytvořila skleněné plastiky holešovské věžičky. Školu jsme taktéž navštívili a vytvořili reportáž nejen o výrobě „věžičky“. Reportáž najdete na webu www.holesovtv.cz

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí v roce 2019 oslavila 75. výročí svého založení a úspěšně navazuje na dlouholetou sklářskou tradici v regionu. Nabízí vzdělávání ve výtvarných oborech pro všechny zájemce, kteří chtějí rozvíjet svoji kreativitu a umělecké nadání. Podle svého zaměření se mohou uchazeči ucházet o studium oborů design skla, umělecké řemeslo, užitou malbu, průmyslový design nebo učební obor sklář se zaměřením na malbu, broušení nebo hutní tvarování skla.

Škola získala ocenění CZECH 100 BEST. Od roku 2009 je škola zařazena do sítě přidružených škol UNESCO a od roku 2017 je také Fakultní školou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Od roku 2014 škola ve dvouletých intervalech hostí sklářské sympozium, jež přivádí významné představitele sklářského umění, technologie a historie.

Hana Helsnerová

vystava-skla-plakat-a1.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star