Zámeckou pětku ovládl juniorský závodník

Ani letos nebyli nadšení běžci ochuzeni o tradiční Zámeckou 5, která je oblíbeným závodem – klidně pro celé rodiny. Letošní 11. ročník se uskutečnil opět v téměř podzimním termínu a dle slov hlavního pořadatele Ondry Němce je možné, že tento termín už bude pravidlem, nikoliv výjimkou.

Počasí závodníkům, kterých v hlavním závodě odstartovalo 107, přálo a valná část potvrdila, že se jim běželo opravdu skvěle. Také aby ne, když trasa vede krásnou zámeckou zahradou, kde si běžci „střihnou“ hned dvě kola, a začíná a končí na atletickém stadionu, který poskytuje potřebné zázemí.  

Pro výhru si letos doběhl osmnáctiletý juniorský závodník Tomáš Janíček z Bežeckého klubu Lysá pod Makytou s časem 00:16:16. S půlminutovou ztrátou pak do cíle dorazil Bronislav Khýr z AC Prostějov a třetí příčku obsadil loňský vítěz Tomáš Navrátil z AK Kroměříž. První ženou v cíli byla i přes pád v úvodu závodu Jana Žaludková. Další výsledky najdete zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s2575/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c3152-Detail-zavodu-registrovani/atr8539-Hlavni-zavod-5-km

Ani tentokrát v Holešově nechyběl pan Vladislav Knebl, který je už tradičně nejstarším účastníkem. Ve věku 87 let dorazil do cíle s úsměvem a plný sil. Na moderátorovu otázku, kolik má ještě energie, odpověděl, že dost, protože trénuje na nadcházející desetikilometrový závod. Všechna čest. Nejmladším závodníkem pak byl devítiletý Radim Ptáček.

Všem závodníkům blahopřejeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star