Krytý bazén i sauny už jsou připraveny, 16. září otevíráme Sport centrum

Tisková zpráva ze dne 14. 9. 2022

 

Holešov – V Holešově byla dokončena první část rekonstrukce Sport centra s krytým bazénem. Opravy trvaly rok, staveniště bylo firmě předáno 1. 9. 2021 a po veškerých náležitostech, jakými jsou provozní zkoušky a kolaudační řízení, opravený objekt v pátek 16. 9. 2022 ve 14 hodin znovu otevřeme veřejnosti.

Rekonstrukce byla rozdělena na etapy tak, aby byl vyřešen havarijní stav, ale zároveň, aby po dokončení této části bylo Sport centrum plně funkční. Nejprve byly provedeny sondy do železobetonových konstrukcí, následovaly bourací práce a došlo k odstranění původních vnitřních rozvodů technické infrastruktury. Dalšími kroky byla oprava vzduchotechniky a rozvody elektřiny a dalšího technického zázemí. Nově vybudována musela nakonec být celá bazénová vana. Rozměry bazénu zůstávají stejné, tedy 12,5 m na 25 m. Zábavní vodní prvky v podobě trysek a tobogánu jsou situovány do pravé části bazénu. Vybudována byla veřejná vířivka, která není součástí bazénové vany. Změny pak nastaly v místě recepce, která byla rozšířena. V prvním patře pak byl vybudován zrcadlový cvičební sál, který bude svou velikosti dostačující i pro početnější skupiny, a modernizací prošel také vstupní prostor ke squashovým kurtům.

Saunový svět byl taktéž celý zrekonstruován. Nyní je k dispozici prohřívárna finské sauny s kapacitou 20 osob, infra kabina s kapacitou 2 osoby a parní komora s kapacitou 7 osob. Pro vychlazení lze použít venkovní vychlazovací bazén, ochlazovací kbelík nebo sprchu.

Změny se dočkala také restaurace, která bude díky prosklené stěně pro návštěvníky působit přívětivěji. Nový provozovatel nyní interiér a vybavení upravuje tak, aby i restaurace mohla být co nejdříve otevřena. Připraven už je také nový ceník, který je v plném znění vyvěšen na webových stránkách www.sportcentrumholesov.cz. Jednotlivé sportovní aktivity bude možné kombinovat s návštěvou bazénu a návštěvníci budou moci také uplatňovat slevové permanentky.

Mimo jiné proběhly i bourací práce ve fitnesscentru, které díky otevřenému prostoru získalo zcela jiný ráz. Na tyto práce pak plynule navazuje upravení prostoru posilovny nezbytné pro její otevření, které neproběhne 16. 9., ale snahou samozřejmě zůstává otevřít i posilovnu co nejdříve. Tím však práce nekončí, i po otevření Sport centra veřejnosti budou, s ohledem na finanční možnosti města, pokračovat práce na jeho zvelebování. 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

bazen-1.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star