Máme vzdělaný úřad, obsadili jsme stříbrnou příčku

Městský úřad Holešov byl v pátek 16. 9. v reprezentativních prostorách Senátu Parlamentu České republiky oceněn za aktivitu ve vzdělávání svých zaměstnanců prestižním oceněním "Vzdělaný úřad“. Udělena nám byla stříbrná medaile, kterou jsou ohodnoceny úřady s více než 30 % proškolenými pracovníky. MÚ Holešov už dnes ale splňuje kritéria pro medaili zlatou, máme tedy proškoleno více než 50 % zaměstnanců úřadu. Spolu s námi bylo oceněno pouze 11 dalších měst České republiky.

Máme z ocenění velkou radost, protože jsme si vědomi toho, že čím vzdělanější budeme mít úřad, tím kvalitnější služby můžeme poskytovat.

Městský úřad se zapojil do projektu ESO, což je projekt Svazu měst a obcí ČR „Efektivní správa obcí“, který odstartoval v roce 2018. Projekt ESO je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost. V současné době nabízí vzdělávací akce pro volené představitele i zaměstnance územní samosprávy ve všech regionech ČR, zapojeno je více než 20 tisíc zaměstnanců. Jeho cílem je zefektivnit výkon veřejné správy v území a pravdou je, že zaměstnanci úřadů se musí neustále vzdělávat, aby kvalita služeb odpovídala veškerým právním i společenským požadavkům.

Ocenění starostům a tajemníkům předali výkonná ředitelka SMO ČR Radka Vladyková, ředitel sekce pro projekty a inovativní přístupy SMO ČR Dan Jiránek, ředitel projektu ESO Jan Mareš a hlavní projektový manažer ESO Jan Slanec, za naše město jej převzal tajemník MÚ Holešov František Fuit.

V rámci programu jsme měli možnost zúčastnit se prohlídky Národního divadla, kde jsme navštívili všechna poschodí od suterénu až po střešní terasu. V nejnižší části divadla jsou vystaveny základní kameny, mezi kterými jsme objevili jeden z Hostýna a další ze Záhlinic. Dle slov naší průvodkyně se očíslování dočkaly pouze kameny významné, o to větší potěšení to pro nás bylo. Prostory Národního divadla jsou vskutku nádherné a vážíme si získání nových informací a poznatků.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star