Slavnostní Den české státnosti a svátek sv. Václava

Den české státnosti a svátek sv. Václava jsme v Holešově oslavili tradičním způsobem. Sešli jsme se ke mši svaté, která je pravidelně sloužena jak za občany města i obcí Mikroregionu Holešovsko, tak i za zastupitele, starosty a starostky. Jako hosta jsme přivítali rektora baziliky na Svatém Hostýně Ladislava Noska.

Na mši pak navazoval opět tradiční Svatováclavský koncert, který vždy začíná svatováclavským chorálem, při kterém se všem tají dech. V podání Holešovského komorního orchestru jde o skutečně nádhernou záležitost. Jelikož do programu zasáhlo onemocnění sólistů, zaskočila za ně holešovská latinská schola Beati Cantores, která publikum potěšila skvělým pěveckým vystoupením. Neodmyslitelné je také zakončení koncertu státní hymnou.

Součástí oslav svátku sv. Václava bývá možnost přispět dobrovolným příspěvkem na projekt Ježíškova vnoučata. Výtěžek z koncertu spolu s příspěvkem města Holešova poslouží na nákup vánočních dárků pro osamocené seniory ubytované v Centru pro seniory nebo Domě zvláštního určení. Všem dárcům srdečně děkujeme, vybralo se 3714 Kč.

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star