Podzimní řada festivalu Musica Holešov zahájena

„Vznik lidových písniček je tak přirozený jako to, že roste tráva nebo roste luční kvítí. Stejně tak přirozená je totiž lidská potřeba vyjádřit se k životu. Popsat to, co prožíváme, vyzpívat se z toho…“ Těmito slovy zahájil nedělní koncert umělecký vedoucí souboru Musica Bohemica Jaroslav Krček.

Soubor pak posluchačům zahrál „lidovky“ jak autorské, tak upravené. Představil Bohuslava Martinů skladatele i Bohuslava Martinů „upravovatele“, zazněly písně zpracované Leošem Janáčkem nebo samotným Jaroslavem Krčkem. A stejně jako je tomu v životě - zněly veselé písně, ale došlo také na tklivé tóny písní na vážná témata.

První koncert podzimní řady festivalu Musica Holešov nás naladil na příjemnou hudební vlnu a návštěvníci se už teď mohou těšit na koncerty další. Budou rozmanité, ale jedno budou mít společné - ve všech se bude zpívat.

Koncertem ke státnímu svátku nás 30. října potěší Filharmonie Bohuslava Martinů spolu se sólisty Natalii Rubis a Jiřím Vodičkou. V neděli 28. listopadu přivítáme Štefana Margitu, Iris Moris a Michala Kindla a tak trošku netradičním vánočním koncertem bude 18. prosince „Concentus biiugis“ - Jeden klavír, dva klavíristé, čtyři ruce. Vystoupí na něm Dora Nováková Wilmington – klavír, Tereza Zimková – soprán, Karel Košárek – klavír v doprovodu Filharmonie Brno pod taktovkou Tomáše Netopila.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star