Slavnostní představení notového sborníku

Jak často se člověku poštěstí „uvádět do života“ vlastní noty. Musí být v prvé řadě splněny následující podmínky: být skvělý hudebník, mít dostatek inspirace a hlavně mít kolem sebe několik dobrých duší, které k tomuto úspěchu přispějí. Přesně to splňuje skladatelka a fotografka Nelly Billová, která za velké slávy představila nový sborník s názvem Doteky. Odkazuje se ke stejnojmenné srdcové písni, která je opředena mnoha příběhy.  

Vydání not bylo oslaveno koncertem souboru Corda Magico, kdy se, opět souhrou okolností, podařilo dostat do Holešova všechny členy, i když jsou pracovně velmi vytížení a museli absolvovat velkou dálku, aby v tento podvečer v Holešově mohli být. Stálo to za to, plná sala terrena holešovského zámku si doslova vychutnala krásné písně a užila i dojemné momenty. Poděkování patřilo hlavně paní Nelly Billové a jejím spoluhráčům a přátelům, ovšem vděk byl vysloven také panu Dr. Pavlu Kloubovi z Prahy za notový přepis do tiskové podoby. Ten se nechal slyšet, že jej hudba Nelly Billové ihned oslovila tím, že byla něčím jiná. My víme čím – je obohacena o osobní prožitky z cest, které jsou nám zprostředkované tak citlivým způsobem, až se člověku tají dech. 

Gratulujeme a přejeme notovému sborníku co nejvíce opotřebované stránky. Ať je součástí hudebních výchov, ať si jím listují kytaristé pro radost a ať se líbí.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star