Nabídka škol a pracovního uplatnění byla opět pestrá

V úterý 18. října se do Holešova přijely představit střední školy a s nimi spolupracující firmy z kraje Zlínského, Olomouckého i Jihomoravského. Svou prezentaci si připravilo 45 škol a 7 firem. Škála oborů byla opravdu pestrá. Zastoupena byla gymnázia, školy zaměřené na řemesla, zdravotnictví, gastronomii, zemědělství, nechyběly obchodní akademie, odborné školy technické a mnoho dalších.

Pro všechny návštěvníky byly připraveny zajímavé ukázky, studenti a pedagogové zájemcům předávali informace a bylo možné se na cokoliv ohledně studia i pracovního uplatnění zeptat odborníků. Zájem byl obrovský, burza škol už totiž v Holešově má tradici a návštěvnost každoročně stoupá, stejně jako zastoupení škol – letos šlo o rekordní počet prezentujících subjektů.

Přehlídku škol uspořádala Okresní hospodářská komora Kroměříž, Město Holešov a Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Holešov ve spolupráci s MKS Holešov. K návštěvníkům za pořadatele promluvila Jaroslava Nováková z Okresní hospodářské komory a starosta města Rudolf Seifert.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star