Mažoretky z Holešova jsou trojnásobné mistryně Evropy

Obrovského úspěchu dosáhly holešovské Mini Lentilky a Lentilky na Mistrovství Evropy mažoretek NBTA Europe v italském Lignanu. V době od 13. do 16. října 2022 se zde sjeli reprezentanti 14 evropských států. Soutěž se stejně jako v minulých letech konala ve sportovním komplexu Bella Italia.

Do přímořského letoviska vyrazila početná holešovská výprava – 27 děvčat, 3 trenérky a přes dvacet fanoušků z řad rodičů a příbuzných. Pohodlnou a bezpečnou dopravu nám opět zajistila Autodoprava Šťastný z Holešova.  Společně s námi cestovaly i mažoretky z KST Mědílkovi Zlín. Na cestu jsme vyrazily ve středu 12. 10. ve večerních hodinách. Ve čtvrtek odpoledne probíhaly prostorové zkoušky a večer zahajovací ceremoniál.

V pátek dopoledne se soutěžilo v disciplíně sóla s rekvizitami, kde nás skvěle reprezentovala Veronika Hodonská. S choreografií „Wonder Woman“ získala v konkurenci šestnácti závodnic krásné 5. místo.

Sobota patřila disciplíně Parade Corp Junior, ve které soupeřily čtyři evropské týmy. Naše Lentilky předvedly excelentní výkon a jako správné „Cheer“ rozjásaly celou halu a za perfektní zvládnutí náročné sestavy je diváci odměnili ovacemi ve stoje.

V neděli závodily Mini Lentilky + Lentilky s choreografií „Kostry“. Pro většinu děvčat to byla evropská premiéra a disciplínu Parade Corp Juvenile zvládly na výbornou. Odpoledne se soutěžilo v kategorii Traditional Majorette Corp, kde v konkurenci šesti států naše Lentilky opět předvedly, že české mažoretky patří mezi evropskou špičku. Ve všech výše uvedených disciplínách získaly holešovské reprezentantky vysoká bodová ohodnocení a od všech porotců první místa. V disciplíně tradiční mažoretky obdržely dokonce nejvyšší počet bodů napříč všemi kategoriemi. Na nedělním slavnostním vyhlášení si pak zaslouženě převzaly zlaté medaile a mohou se pyšnit titulem mistr Evropy. Cesta domů byla tedy šťastná a plná oslav. Celkem česká reprezentace vybojovala osm titulů mistra Evropy, z toho tři mířily do Holešova.

Účasti na ME předcházela intenzivní příprava. Dívky trénovaly 3x týdně pod vedením hlavní trenérky Jolany Saibertové, která je zároveň i choreografkou těchto úspěšných vystoupení. Děkujeme trenérskému týmu (Jolana Saibertová, Kateřina Svoboda, Agáta Horáková) za pečlivou přípravu.  Je obdivuhodné, jaké výkony předvedla všechna naše děvčata, jsme na ně opravdu pyšní.

Velké poděkování patří všem, kteří nás v naší činnosti podporují - ať už finančně nebo jiným způsobem. Jsme vděčni za možnost využívat sportovní prostory holešovských škol pro naše tréninky.  Díky dotaci z města Holešova, Zlínského kraje, Národní sportovní agentury a velkému počtu sponzorů z Holešova a okolí jsme se mohly vydat na evropský šampionát v takto velkém počtu a zajistit kvalitní přípravu. Všem zúčastněným zůstanou nádherné vzpomínky po celý život.

Fotografie a videa jsou ke zhlédnutí na Facebooku Mažoretky Holešov.

 

Mgr. Lenka Klepalová
Mažoretky Holešov

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star