Talentované děti se sešly při finále krajského kola Zlatý oříšek 2022

Toto finále Zlínského kraje se už tradičně od roku 2019 koná právě v holešovském zámku. Předešlé ročníky byly mírně poznamenány covidem, ten letošní už se ale vydařil na sto procent. Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí. Nemá žádné kategorie, šanci tak mají všechny nadané děti, které umí něco mimořádného. Zlatý oříšek se uskutečnil pod záštitou hejtmana ZK Radima Holiše a starosty města Holešova Rudolfa Seiferta.

Slavnostní finále krajského „předkola“ soutěže Zlatý oříšek se v Holešově uskutečnilo v sobotu 15. října. Probojovalo se do něj 12 finalistů. První zlatý oříšek získal Dergeldalai Bayarjavkhlan, který bodoval v šachovém odvětví, druhý oříšek patří Ondřeji Vašutovi, který se vyšvihl pečením dortů, jako třetí odbornou porotu ohromila hrou na klavír Julie Poláková. Starosta města podpořil začínající taneční kroužek Hey ladies! z Prusinovic a diváky si získala Kristýna Hájková, která předvedla dogdancing.

V odborné porotě usedl předseda správní rady nadace Zlatý oříšek Mgr. Jiří Kotmel, za rodinný zábavní park Toboga Galaxie Zlín Mgr. Jana Valášková, Zuzana Kolářová Rašková ze společnosti Kuraray Europe Moravia s.r.o., Ing. Veronika Hašková - Základní SCIOŠKOLA ZLÍN, tanečnice mezinárodní třídy Bc. Anna Starečková, ředitelka nadace Zlatý Oříšek Eva Spáčilová, senátorka Šárka Jelínková, emeritní ředitelka dětského sportovního centra Koťata Eva Kožíková a taneční specialista Vladimíra Šulavová. Pořadatelé děkují za finanční podporu akce ZK a městu Holešov.

Účastníci krajského kola mají naději, že mohou být vybráni do užšího finále mezi 21 nominovaných dětí z celé ČR. V současné době odborná porota vybírá z různých oborů ty nejlepší. V letošním roce se celkem nahlásilo 156 jednotlivců a kolektivů. Vyvrcholením soutěže je tradičně televizní finále, které každoročně na Nový rok vysílá Česká televize.

 

Všem finalistům a zvláště pak vítězům blahopřejeme. Získáním prestižního ocenění Zlatý oříšek se mládeži otevírá spousta dalších možností. Mělo by být také impulsem a motivací pro další rozvoj. Přejeme, aby tomu tak bylo i v jejich případě.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star