Koncert ke státnímu svátku opět nezklamal

Už tradičně bývá koncert ke státnímu svátku naprosto mimořádný a potvrdilo se to také tentokrát. Důkazem budiž to, že se hned dvakrát tleskalo ve stoje. První potlesk patřil sólistovi Jiřímu Vodičkovi, druhý sólistce Natalii Rubis a oba pak samozřejmě Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín a dirigentovi Robertu Kružíkovi.

Již od prvního tónu koncertu „Zpívající housle a okouzlující hlas“ bylo jasné, že publikum nepřijde zkrátka a že koncert bude opět skvělý. Sólistka, pro kterou organizátoři „sáhli do cizích vod“, nám předvedla nádherný talent s procítěným dramatickým projevem. Obdiv publika byl zcela zřejmý. Polská sopranistka je v její vlasti velmi známou a uznávanou pěvkyní a nám bylo velkou ctí ji poznat a moci obdivovat.

Dalším výjimečným hostem byl sólista a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička. Ono by se řeklo: „hrál na housle“, ale jak! to už nelze tak snadno popsat tak, aby to bylo opravdu vypovídající. Charismatický mladý muž s houslemi kouzlil tak, že publikum zůstávalo v němém úžasu. Navíc předával tolik téměř hmatatelné pozitivní energie, jak svým kolegům, tak i posluchačům, že to skutečně celé dohromady velice dobře fungovalo. Jiří Vodička patří k nejvýznamnějším českým houslistům, už od dětství vyhrával mnohé soutěže a již ve 14 letech byl mimořádně přijat na vysokou školu - Institut pro umělecká studia v Ostravě. Nepřipomíná vám to něco?

Stejně tak úsměvy hýřil i samotný dirigent Robert Kružík, který patří k nejmladší generaci českých dirigentů. Spolupracuje s mnoha symfonickými orchestry a je laureátem ceny Jiřího Bělohlávka pro umělce do třiceti let. Doprovod zlínské Filharmonie B. Martinů pak byl od začátku do konce strhující. Zněly skladby W. A. Mozarta, G. Verdiho nebo F. Mendelssohna a byl to skutečné krásný zážitek. Máme velké štěstí, že si výkony takových věhlasných umělců můžeme užívat přímo v Holešově. Děkujeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star