Holešovský židovský hřbitov je řazen mezi nejvýznamnější hřbitovy ČR

Alespoň takto jej vyhodnotila polská média, která v uběhlých dnech zveřejnila hned několik zpráv o významných hřbitovech v České republice. Informovala o tom agentura Czechtourism Polsko. Kromě židovského hřbitova v Holešově se portály věnují hřbitovům v Praze Olšanech nebo Vinohradech, v hledáčku je také židovský hřbitov v Boskovicích nebo unikátní barokní hřbitov z poloviny 18. století ve Střílkách.

„Hřbitovy jsou místa melancholické krásy, připomínající, že čas běží neúprosně. Na druhou stranu, některé hřbitovy jsou oázami klidu a míru v dnešním uspěchaném světě. Nabízíme ty nejzajímavější hřbitovy, které v České republice stojí za návštěvu,“ píše se na jednom z portálů. Jsme velmi rádi, že byl židovský hřbitov v Holešově do tohoto výčtu zařazen. A i když jsme o jeho významu přesvědčeni, je potěšující, že se jeho sláva šíří i do dalších koutů světa. Tuto pozornost si jistě zaslouží.

Na propagaci zajímavých a turistických cílů našeho regionu se mimo jiné podílí KROMĚŘÍŽSKO sdružení pro cestovní ruch, z. s. Děkujeme.

Jeden z odkazů na polský informační portál:

Najciekawsze cmentarze w Czechach - WIELKOPOLSKA (wielkopolskamagazyn.pl)

 Hana Helsnerová

2.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star