Strážníci se potýkají se vzrůstem agresivity

Tisková zpráva ze dne 21. 11. 2022

 

Holešov – O tom, že práce policisty, ať už městského nebo státního, není nic snadného, svědčí události z posledních dnů a týdnů. Stále častěji se totiž strážníci setkávají s agresivitou a brutálním jednáním ze strany osob bez domova nebo osob na okraji společnosti.

 

„MP Holešov registruje zejména v posledních třech měsících nárůst agresivity osob bez domova či osob ohrožených sociálním vyloučením, který je zpravidla zapříčiněn užíváním návykových látek, ať už alkoholu nebo drog v různých formách,“ uvádí velitel MP Holešov Eduard Dlhopolček.

 

Poslední útok se ostatním vymyká svou brutalitou a použitým druhem zbraně vůči strážníkovi.

 

Dne 19. 11. 2022 prováděla dvoučlenná hlídka MP Holešov plánovaný výkon noční služby dle instruktáže. Při kontrole Amerického parku, odkud členové hlídky již před jeho samotnou kontrolou slyšeli hluk, nalezla hlídka u lavičky na tzv. dopravním hřišti

skupinu 5 mužů, kteří zde popíjeli alkohol, čímž porušovali obecně závaznou vyhlášku města Holešova o zákazu konzumace alkoholických nápojů na některých veřejných prostranstvích. „Dále svým hlasitým jednáním osoby rušily noční klid. Osoby hlídka na základě své osobní a místní znalosti znala, kdy se jednalo o osoby bez domova, příp. o osoby, které se v minulosti dopouštěly i opakovaně protiprávních jednání,“ doplňuje Dlhopolček.

 

Hlídka na tato protiprávní jednání osoby upozornila a vyzvala je, aby svého jednání zanechaly, uklidnily se a následně aby park opustily. Čtyři muži pochopili a svého jednání zanechali. Jeden muž však svého jednání nezanechal a i přes opakované výzvy strážníků MP Holešov je vulgárně stále napadal. „Následně po odstoupení od strážníků tento muž vytáhl tzv. nunchaky, které měl podomácku vyrobené ze dvou kovových trubek délky 30cm, spojených řetízkem a těmi na jednoho ze strážníků zaútočil,“ pokračuje Dlhopolček. Útok byl veden velmi agresivně na hlavu strážníka, kterému se podařilo útok zaujetím obranného postoje a za pomoci druhého strážníka i dalších přítomných mužů odrazit a agresora zpacifikovat. Úder na hlavu strážníka byl veden celkem 4x. Naštěstí ale nebylo způsobeno vážnější zranění. Způsobena byla tržná rána na hlavě, pohmožděniny rukou a zad. Na místo byla po incidentu neprodleně přivolána hlídka Policie ČR, která si věc na místě převzala, a Zdravotnická záchranná služba  Zlínského kraje, která zajistila ošetření zraněného strážníka.

 

Věc šetří Policie ČR pro podezření z několika trestných činů násilného charakteru. Ve městě Holešov se jednalo o 4. útok za posledních 7 týdnů. „I přesto budeme důsledně nadále provádět kontroly těchto osob, které se protiprávních jednání dopouštějí,“ uzavírá Dlhopolček.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

K tématu lidí na pokraji společnosti jsme v minulém týdnuvysílali reportáž:

https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/123-lide-na-okraji-spolecnosti-co-s-nimi 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star