Zahájení adventu v Holešově

Už v sobotu 26. listopadu se v Holešově můžete těšit na tradiční Adventní trhy. Konat se budou na náměstí Dr. E. Beneše od 7 hodin ráno. Nabídka bude dle Městského informačního centra, které dnes uzavřelo příjem přihlášek, opět různorodá. Nebudou chybět řemeslné výrobky, bylinkové extrakty, přírodní kosmetika, výrobky z ovčí vlny, hračky a mnoho dalšího.  Z pochutin si pak můžete vybrat uzeninové, sýrové nebo maďarské speciality, frgále nebo holandské lívanečky. Tento krátký výčet ale zdaleka neobsahuje vše, co bude na Adventních trzích k mání.

Současně bude v arkádách holešovského zámku zahájena výstava Kouzlo přírodních Vánoc, na které se opět podílí aranžérka Lenka Jagošová. Více k výstavě zde: https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/980-kouzlo-prirodnich-vanoc-26-11-6-1-2023.

V odpoledních hodinách vás zveme do farního kostela, kde v 15:30 bude požehnáno adventním věncům, a poté zapálíme první adventní svíci. Následovat bude tradiční adventní koncert Holešovského komorního orchestru.

V podvečer se pak sejdeme opět na náměstí, abychom v 17:30 společně rozsvítili vánoční strom, který už je připraven, aby nám zpříjemňoval adventní a vánoční období. Těší se nás, že se toto místo stává oblíbeným centrem pro přátelská setkávání. Slavnostní rozsvícení doprovodí pan Lubor Horák a Aneta Bulisová. Večer pak bude patřit Bluesovému podzimku, kdy se v New Drive Clubu představí britská kapela The Catfish.

Upozorňujeme, že náměstí bude uzavřeno již v pátek 25. listopadu od 17 hodin a to až do soboty 26. listopadu do 20 hodin. Odparkujte si, prosím, svá vozidla včas.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na společně strávené chvíle.

Další přehled adventních a vánočních akcí najdete zde: https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/977-holesovsky-advent-a-vanoce-2022

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star