Kalendáře na rok 2023, inspirované přírodou, už jsou v prodeji

Stolní kalendáře města Holešova na rok 2023 je možné zakoupit na podatelně MěÚ, v Městské knihovně nebo v Městském informačním centru. Stolní kalendáře bude mít v prodeji také trafika u kostela. Cena kalendáře je stanovena na 30 Kč. Nástěnné kalendáře pak bude možné pořídit přibližně v polovině prosince. Tentokrát jsou oba kalendáře zaměřeny na přírodní krásy Holešova a okolí.

A když už jsme u té přírody… Víte, jak přírodní poměry Holešova a okolí popisuje periodikum Haná z roku 1914?

Město Holešov rozkládá se po levém břehu dravé říčky Rusavy na rozhraní mezi krajem hanáckým a valašským. Okolí jeho tvoří východní bránu k úrodné rovině Hané, jež odtud k západu čím dál tím více se rozšiřuje, skýtajíc výživy bodrým Hanákům, jichž dávný kroj i zajímavé zvyky dosud se tu namnoze udržely. Rovina tedy na západ.

Však obrátíme-li se k východu, uzříme ve vzdálenosti 3 – 4 km ty krásné, smavé, pryskyřičnou vůní vydávající lesy smrkové, v nichž tak rádi hledáme a vskutku též nacházíme klid, útěchu i osvěžení po svém každodenním zaměstnání…

Jsou místa, kde se v nás až dech zatají, a člověk svou celou bytostí snaží se jímati to veledílo, by obraz jeho nikdy z paměti mu nevymizel. Ký div, že, navštívíme-li jednou tato místa, tak rádi se k nim opět vracíme, pozorujíce vždy něco nového, novou krásu, již jsme dříve nepostřehli.

Hana Helsnerová

img-20221124-220705.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star