Začátek adventu v Holešově

Sobota 26. listopadu se také v Holešově nesla v duchu adventu a blížících se Vánoc. Od rána stovky lidí spěchaly na holešovské náměstí na oblíbené adventní trhy, které byly i přes mírnou nepřízeň počasí velmi vydařené. O kulturní program se postaraly soubory Zrníčko nebo Paléska, náměstím procházel Mikuláš s celou družinou a nabídka zboží i pochutin byla opravdu pestrá.

Současně byla v arkádách holešovského zámku zahájena výstava Kouzlo přírodních Vánoc, na které se opět podílí aranžérka Lenka Jagošová. Více k výstavě zde: https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/980-kouzlo-prirodnich-vanoc-26-11-6-1-2023. Nádvoří kromě výstavy zdobí nová krásná zvonička od řezbáře Jiřího Lošťáka nebo betlém v životní velikosti ze sena a slámy od Marie Pavlicové. Ani letos nechybí stromečky, které si nazdobily holešovské mateřské školy nebo holešovské spolky.

Tradičně se v sobotu před první adventní nedělí scházíme ve farním kostele k požehnání adventních věnců a symbolickému zapálení první svíce. I letos se tohoto úkonu ujal starosta města Holešova Rudolf Seifert. Poté už následoval adventní koncert Holešovského komorního orchestru a Holešovského chrámového sboru. Opět nám byla prezentována krásná hudba, kdy se orchestr pustil do náročných skladeb a sbor pěl jedna radost…

Díky tomu, že se počasí umoudřilo, bylo náměstí plné lidí prakticky celý den. Stánkaři vydrželi až do večerních hodin, v masných krámech to žilo, Holešovská muzika vyhrávala a všichni už netrpělivě čekali na rozsvícení vánočního stromu. To nastalo v 17 hodin a 30 minut, kdy starosta města v doprovodu dětí odpočítal a rozzářil krásnou dominantu, u které se budeme moci scházet po celou dobu adventu a vánočních svátků.

Těšíme se na to a srdečně vás zveme: „Pojďte do města!“  Ať už na náměstí, do masných krámů nebo na nádvoří…

Další přehled adventních a vánočních akcí najdete zde: https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/977-holesovsky-advent-a-vanoce-2022

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star