Adventní koncert v podání tanečního oboru

Předvánoční období je plné adventních koncertů, zpívání rorátních zpěvů nebo v dnešní době i zpívání koled. Zcela neobvyklé zpracování „adventního koncertu“ jsme si však mohli vychutnat v podání tanečního oboru Základní umělecké školy F. X. Richtera Holešov. Paní Olga Pešková se svými žáky připravila opravdu úžasnou podívanou. Nádhernou dramaturgií jsme byli provedeni prosincovými svátky a tradicemi. Taneční vystoupení prokládané mluveným slovem a hudebním doprovodem působilo jako důkladně propracovaný celek s citovým přesahem. Hravá vystoupení se střídala s vážným pojetím nejen tradic, ale třeba i souboje mezi dobrem a zlem.

Tento koncert byl zároveň i beneficí, kdy veškerý výtěžek ze vstupného byl věnován na dobročinné účely. Pořadatelé si jako příjemce zvolili rodinu s těžkým životním příběhem, ale zároveň s dvěma hudebně nadanými dětmi. Všichni věří, že jim tento příspěvek dokáže pomoci na cestě za lepším životem.

Všichni návštěvníci se tak mohli připojit ke krásné myšlence, prožít si krásný koncert a odnést si (a vzít si k srdci) jedno velmi důležité poselství: „Lidé, mějte se rádi!“

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star