Ježíškova vnoučata v Holešově už pošesté

Tak trochu po svém je v Holešově organizován speciální projekt Ježíškova vnoučata. Připojujeme se k myšlence celostátního projektu a obdarováváme seniory. Tím vnoučetem je ale město Holešov, které vyčleňuje finance ze svého rozpočtu, a zvláště pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví, které se starají o koordinaci a zajištění akce v Centru pro seniory a v Domě zvláštního určení, i vytipování dalších osamělých seniorů z řad klientů odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Podíl dále mají všichni, kteří přispěli při tradiční sbírce na Svatováclavském koncertu a také organizátoři a návštěvníci únikové hry, kdy byl veškerý výtěžek ze vstupného taktéž poukázán na účet Ježíškových vnoučat. Na akci Ježíškova vnoučata se podíleli také pracovníci Charity Holešov.

Dárků se tak dočkali všichni, kterým se nedostává až tolik pozornosti ze strany jejich rodin nebo třeba už rodinu žádnou nemají. Nejde však až tak o hmotné dárky, ale o to, aby věděli, že na světě nezůstali sami. Pro všechny klienty pak bylo připraveno vánoční hudební pásmo.

Zazpívat všem seniorům dorazily tentokrát děti ze II. Základní školy, které si pro ně připravily krásné vánoční písně a vlastnoručně vyrobená přáníčka. Své přání připojil také starosta města Rudolf Seifert. Klienti, kteří se nemohli dostavit ke společnému zpívání, poslouchali ze svých pokojů nebo na chodbách.  

Opět je na místě poděkovat za udržení milé a potřebné tradice, kdy je advent alespoň tímto malým dárkem a potěchou zpříjemněn těm nejstarším členům naší společnosti. 

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star