Dětské pěvecké sbory po třech letech zase spolu

Druhým tradičním hudebním počinem na konci roku bývá vánoční koncert dvou dětských sborů – Plamínku ze 3. Základní školy a Moravských dětí. Letos se uskutečnil po třech letech nucené přestávky a dlouhý čas čekání stoprocentně vynahradil. Mladší děti, které tvoří obsazení Plamínku, se vyšvihly hravými a neotřelými vánočními písněmi. Pod vedením sbormistryně Gabriely Kovářové a s doprovodem Lenky Hýžové posluchačům připravily velmi milý zážitek.

Druhá část koncertu pak patřila Moravským dětem, o kterých už se ale nedá tvrdit, že jsou to děti. Před publikum nastoupily talentované dospívající dívky, které se představily s nádhernými zpěvy, krásnou Truvérskou mší, Lennonovou písní Happy Xmas nebo oblíbenou písní Somewhere in my memory. Bouřlivý potlesk patřil nejen sboru, ale také sólistům, klavírnímu doprovodu Martině Mergentalové a v neposlední řadě sbormistryním Lence Poláškové a Olze Michálkové.

Spojení těchto dvou hudebních těles je opravdu velmi šťastné, o čemž všechny přesvědčila poslední společná skladba Ondřeje Brzobohatého s názvem Modlitba. Ta bezpochyby nadchla každého návštěvníka vánočního koncertu. A pokud jsem uvedla, že na první svátek vánoční byl kostel zaplněn do posledního místa, pak na Štěpána byl zaplněn k prasknutí.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star