Tříkrálová sbírka opět úspěšná

V sobotu 7. ledna jsme v našich domácnostech mohli opět přivítat tříkrálové koledníky. Letos v Holešově a místních částech koledovalo na 40 skupinek malých „králů“.

Koledování bylo zahájeno v pátek, kdy holešovské firmy a městský úřad navštívili tři králové. V sobotu se pak sešly desítky koledníků, aby se v domě U sv. Martina připravily a následně se vypravily pro tradiční fotografii ke stromečku a do kostela pro požehnání. Úspěšné a příjemné koledování všem popřál také ředitel Charity Holešov Milan Jelínek. Poté už se skupinky vypravily přímo do ulic města. Trasy byly rozdělené různě, počasí přálo, a tak si všichni koledování užili. Děti ale rozhodně nachodily mnoho kilometrů a nesčetněkrát zazpívaly koledu „My tři králové“. Patří jim za to velké poděkování a jejich vedoucím zrovna tak.

V Holešově a místních částech se vybralo krásných 378 879,- Kč. Peníze půjdou na přímou pomoc lidem v nouzi a na nákup nového automobilu pro charitní pečovatelskou službu. Rozpis jednotlivých míst najdete níže. Musíme vypíchnout opět sbírku ve Všetulích, kde ji organizačně zajistil spolek Všetuláci sobě. Vytvořili celkem 8 skupinek a vybrali více než 77 tisíc korun.

Dobrotice 15 887,- Kč

Količín       18 220,- Kč

Tučapy      24 307,- Kč

Všetuly      77 880,- Kč

Žopy           15 954,- Kč

Holešov    226 631,- Kč.

 

Všem štědrým dárcům děkujeme za jejich příspěvek a děkujeme také všem, kteří se na sbírce jakkoliv podíleli. V příštím týdnu budeme znát také výtěžky ze statických pokladniček a z obcí Mikroregionu Holešovsko.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star