Požární stanice se otevřela veřejnosti

Pátek 13. ve Zlínském kraji znamená jediné – Den otevřených dveří na všech požárních stanicích, naši holešovskou nevyjímaje. Tato téměř nová stanice je sice v provozu od roku 2020, ale kvůli covidu nebylo zas až tolik příležitostí absolvovat prohlídku v jejích útrobách. Proto v pátek 13. ledna mířily do průmyslové zóny kroky stovek lidí – od žáčků mateřských a základních škol až po širokou veřejnost. 

Všichni návštěvníci se dozvěděli mnoho zajímavostí nejen technického charakteru, padaly také dotazy na organizaci běžného pracovního dne hasičů, děti si mohly vyzkoušet tíhu dýchacích přístrojů, mohly si sednout do aut nebo spustit houkačky. Pochopitelně nechyběly ani informace k požární bezpečnosti a prevenci.

Holešovská požární stanice přešla z typu P1 na P2, což znamenalo navýšení počtu sloužících hasičů a tedy i navýšení stavů. „Nebylo úplně snadné obsadit plnou kapacitu pracovních míst. Zájemců bylo dost, ale ne všichni zvládli psychotesty nebo testy fyzické zdatnosti,“ vysvětluje velitel holešovské jednotky Milan Vurbal. Toto navýšení však bylo potřebné. „Meziročně se nám navýšila statistika o 100 výjezdů a s dostavbou dálnice musíme počítat s dalšími výjezdy navíc. Nyní máme stavy plné a jsme dobrá parta,“ uzavírá Vurbal.

O potřebě mít dostatek „zásahu schopných“ hasičů a hrdinů všedního dne není nutné diskutovat. Jsme za ně rádi a za mnohé jsme jim velmi vděčni.  

Ze dne otevřených dveří vznikla také reportáž Holešov TV, kterou budeme vysílat v neděli 22. ledna.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star