Změny v integrované dopravě Zlínského kraje od 1. 2. 2023

Od 1. února 2023 bude rozšířena nabídka předplatných jízdenek. Kromě stávajících 7denních a 30denních časových jízdenek si cestující v Integrované dopravě Zlínského kraje budou nově moct koupit jízdenku platnou 90 nebo 365 dní. Každý, kdo pravidelně dojíždí do zaměstnání nebo školy, tak bude moct cestovat levněji než dosud.

Od 1. ledna 2023 lze jízdenku na spoje zařazené do systému Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) nově pořídit i přes mobil nebo na e-shopu.

Dosud bylo možné v systému IDZK kupovat na jednotlivou cestu jenom papírové jízdenky u řidičů autobusů, na železničních pokladnách nebo u průvodčích ve vlaku. On-line byl v prodeji pouze železniční OneTicket, který je ovšem méně výhodný než jízdenka v tarifu IDZK, nebo jízdenky platné jenom u společnosti Arriva vlaky.
„Od ledna je železniční jízdné v tarifu IDZK nově dostupné v aplikaci Můj vlak (ke stažení je na Google Play i na App Store) a na e-shopu společnosti České dráhy. Takto zakoupené jízdenky fungují jako plnohodnotná alternativa papírových jízdenek, platí u Českých drah i společnosti Arriva vlaky a nejsou vázané na konkrétní spoj,“ informuje jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář.
Dodejme, že kromě osobních a spěšných vlaků platí jízdenky na území Zlínského kraje i na dálkových linkách R13 – Moravan, R18 – Zlínský expres, Slovácký expres a Ex2 – Valašský expres.

Více informací www.idzk.cz

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star