Atletická mládež nám přináší radost! A soupeřům vrásky...

Halová atletická sezona se naplno rozběhla, a všichni jsou zvědaví, jak se zúročí čas a píle věnované tréninku. Holešovské barvy vyrazilo na dosud proběhlých závodech reprezentovat množství závodníků a závodnic napříč kategoriemi. Hromada osobních rekordů, stejně jako medailová umístění v rámci Krajských přeborů a Mistrovství Moravy, je potvrzením, že příprava se ubírá správným směrem. V rámci Halového krajského přeboru mladšího a staršího žactva, které se uskutečnilo v neděli 29. ledna, vyrazilo do boje 30 žáků a žákyň. Pro mnohé to byla vůbec první závodní zkušenost, naopak pro jiné boj o co nejlepší výsledek. Ti úplně nejúspěšnější navíc svými dosaženými výkony splnili
nominační kritéria pro účast na Halovém mistrovství Moravy.

Medailová umístění:
1. místa – Jonáš Juráň (800 metrů starších žáků), Dan Sedlář (800 metrů mladších žáků), Dominik Kupka (60 metrů překážek), Lucie Viznerová (skok o tyči), Kateřina Kuklová (skok vysoký)
2. místa – Jan Vašíček (150 metrů starších žáků), Šimon Pátek (150 metrů mladších žáků), Dan Sedlář (60 metrů překážek)
3. místa – Dominik Kupka (300 metrů), Kryštof Pospišilík (800 metrů)


Ve dnech 3. - 5. 2. 2023 proběhla v jednotlivých kategoriích Halová Mistrovství Moravy. Ani na tomto výběrovém závodu zástupci Atletiky Holešov nechyběli. Ba co víc – výsledkově byli opět velmi vidět! Moravského mistrovství v kategorii mladšího žactva se zúčastnili 3 hoši. Nejlepšího výsledku dosáhl na osmistovce Dan Sedlář. Vylepšeným osobákem 2:30,35 min obsadil sice nepopulární, ale velmi cenné 4. místo. Kategorie dorostu a juniorů je bez nadsázky výkladní skříní klubu. Mistrovství Moravy v těchto
kategoriích se zúčastnilo celkem 17 sportovců, připravujících se pod vedením trenérů Atletiky Holešov. Zlepšení osobních rekordů je jednoznačným potvrzením, že trénink probíhá úspěšně, a řada výkonů je již nyní víceméně jistou vstupenkou na Mistrovství České republiky daných kategorií. To proběhne na konci února. Skutečnost, že v těchto kategoriích, v nichž mají soupeři z velkoklubů nepoměrně kvalitnější podmínky pro svůj trénink v zimním období, dokáží holešováci rovnocenně konkurovat, je obrovským příslibem do hlavní – venkovní sezony. V celomoravské konkurenci se dokázali na nejvyšších příčkách umístit Tereza Hanáková (2. místo ve skoku o tyči juniorek), Michaela Petrželová (2. místo na 800 metrů dorostenek) a Adam Juráň (3. místo na 800 metrů juniorů).


Prodloužený závodní víkend vyvrcholil nedělním mistrovstvím staršího žactva. Toho se díky tabulkovým výkonům, dosaženým na Krajském přeboru v předešlém týdnu, mělo právo zúčastnit celkem 14 závodníků a závodnic v dresu holešovské atletiky. Stejně jako jejich starší kamarádi z dorosteneckých a juniorských kategorií, i žáci a žákyně si ve
velkém vylepšovali osobáky a průběžné postavení v celostátních tabulkách. Atletika je v současné době 3. největším sportem v republice. Ve více než 300 klubech a oddílech se připravuje zhruba 80 tisíc sportovců. Plnohodnotná konkurenceschopnost sportovců z Holešova je skvělou vizitkou a reklamou pro město!


Individuálními medailisty se v tomto závodu stali Eliška Kocurková (2. místo ve skoku vysokém) a Dominik Kupka (2. místo na 60 metrů překážek). Skutečnou třešničkou na závěr náročných 3 závodních dnů byla úplně poslední disciplína – štafeta žáků 4 x 200 metrů. Holešovské kvarteto Jonáš Juráň, Dominik Kupka, Jan Vašíček a Adam Petržela po celou dobu závodu pořádně zatápělo soupeřům, což nakonec stačilo na výborné 3. místo! 


Velké a upřímné poděkování za vzornou a kvalitní reprezentaci klubu si zaslouží trenéři, podílející se na přípravě těchto sportovních nadějí, rodiče a samozřejmě samotní mladí sportovci. V době plné jiných lákadel jsou ochotní pravidelně trénovat a pracovat na sobě. Právě oni jsou tím hlavním hnacím motorem dalšího klubového rozvoje. Jen tak dál, mládeži!


Jakub Hřib, šéftrenér

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star