Masopust na náměstí doplní jarmark

Masopustní veselí na náměstí Dr. E. Beneše doplní kromě kapely Texas i prodejní stánky. Masopustní jarmark bude probíhat v uzavřené polovině náměstí tak, jak jsme zvyklí z jiných jarmarků. S tím souvisí úprava provozu na náměstí, kdy bude provoz 18. 2. od 7 do 13 hod veden jako obousměrný.

Ve Všetulích i místních částech Količín, Dobrotice, Tučapy a Žopy se budeme moci setkat s pestrobarevnými průvody v čele s medvědem a medvědářem. O tradici ale nepřijdeme ani v centru města. Masopustní veselí totiž v sobotu 18. února vypukne také na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude od 9 do 12 hodin hrát kapela Texas. Připraveny budou také stánky s občerstvením a chybět nebude ani zmíněný medvěd s medvědářem.

Obce Mikroregionu Holešovsko v drtivé většině připravují vodění medvěda taktéž na sobotu 18. února, v Němčicích a v Roštění pak budou medvěda vodit v neděli 19. 2. a místní část Žopy si svou pochůzku nechává až na sobotu 25. února. V některých obcích tuto tradici organizují místní hasiči, jinde sokolové, ale vždy jde o party skvělých přátel s originálními nápady. Těšíme se na všechny masky, ať už tradiční nebo novodobé.

Hana Helsnerová

masopust-holesov-aktual.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star