Upozornění pro obyvatele a majitele nemovitostí

Město Holešov se snaží některými opatřeními omezovat působení občanů bez přístřeší v našem regionu, ale stále se potýká s mnoha problémy. 
Skupinka bezdomovců má na svědomí během posledního půlroku druhý požár rodinného domu. V čtvrtek 9. února zasahovalo osm hasičských sborů při likvidaci požáru v ulici směrem na Tučapy v "zahrádkářské Kolonii" u bývalého sběrného dvora. Podle ČTK se jednalo o: "Holešově hořel opuštěný rodinný dům využívaný lidmi bez domova. Jeden člověk se nadýchal kouře a skončil v péči zdravotníků. Požár likvidovalo 8 profesionálních a dobrovolných jednotek. Způsobenou škodu majitel předběžně vyčíslil na 700 tisíc korun. Příčina požáru, který hasiči likvidovali téměř 5 hodin, zatím není známá."
Podle informací, které město a městská policie má, zmíněný člověk a jeho kolegové se pohybovali i kolem stavení v ul. Havlíčkova / Bartošova. Nyní byl tedy jeden z nich přímo a ve velmi špatném stavu zadržen i v tomto objektu. Možná tato skutečnost napomůže k tomu, že problematická skupina lidí bude Policií ČR obviněna z obecného ohrožení apod. a bude se muset zodpovídat i před soudem.
 
Hlavním smyslem tohoto sdělení je - Město Holešov vyzývá všechny majitele zahradních domků, chatek a nemovitostí, aby si je kontrolovali i v zimním období a jakýkoli pohyb nebo narušení hlásili Městské policii č.t.: 156 nebo Policii ČR č.t.: 158. Jen takto dokážeme předcházet podobným událostem. Můžeme podotknout, že za posledních několik měsíců Městská policie a Technické služby zlikvidovali sedm squatů "skvotů" nebo objektů v různých částech města, kde holešovští nebo různě přespolní bezdomovci přežívali. Ale tato snaha není plně účinná, pokud nepomohou i spoluobčané a nebudou dohlížet na své objekty nebo nepředají informaci o pohybu problematických osob policii či městu. A to se jedná i o místní části města nebo blízké obce. 
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
R. Seifert

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star