Mrazivá a jubilejní Rohálovská 10

Už potřicáté se letos vydali na trať závodníci Rohálovské 10. Ačkoliv je únorový termín, co se počasí týká, mnohdy nevyzpytatelný, u závodníků jde o populární a oblíbený „otvírák“ běžecké sezóny. I letos se potvrdilo, že se do Prusinovic sjíždějí pravidelně skvělí sportovci a nadšení srdcaři. Favorité potvrdili svoje kvality. Pro vítězství si v čase 0:32:17 doběhl Tomáš Habarta, s mírnou ztrátou 12 vteřin doběhl druhý Michal Staník a třetí místo obsadil Marek Krišica s časem 0:32:59. Mezi ženami kralovala Barbora Macurová s časem 0:36:33, jako druhou jsme v cíli přivítali Slovenku Katarinu Pejpkovou v čase 0:37:18 a jako třetí doběhla s čestnou jedničkou na trikotu držitelka traťového rekordu Petra Kamínková s časem 0:39:26. Opomenout nesmíme ani nejstaršího závodníka, Květoslava Hánu, který si ve svých 86 letech desetikilometrový závod zaběhl za hodinu a dvacet minut. Svou účastí poctil závod také hejtman Zlínského kraje, který si zaběhl hezký čas 0:47:59. Výsledková listina zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c2128-Detail-zavodu/atr8842-10km 

Letošní ročník byl výjimečný účastí mistryně světa ve vrhu koulí Heleny Fibingerové, která dekorovala vítěze, pozdravila všechny závodníky i fanoušky a prožila v Prusinovicích dle jejích slov příjemný den. Pochválila schopnosti organizátorů, kteří opět vše zvládli na jedničku. Své zásluhy na tom mají také pořadatelé Rohálovské 50, kteří se na organizaci Rohálovské 10 značně podíleli. A vznikl tak příslib do budoucna, že oba rohálovské závody budou i nadále součástí sportovního života v mikroregionu.

Početné dětské kategorie, 431 dospělých závodníků, stovky fanoušků a za mikrofonem mistr slova Pavel Mrázek, to je záruka perfektní atmosféry. Tu si všichni perfektně užili - krutému severáku navzdory.

Reportáž Holešov TV zde: https://www.holesovtv.cz/sport/134-bezecky-otvirak-sezony-slavi-30 

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star