Svátek poezie v SVČ Tymy

Když recitují děti, je zaručen silný prožitek. Do poezie totiž dokážou přenést tolik ze své osobnosti, až se odborná porota mnohdy nestačí divit. To se také dělo při oslavě Svátku poezie, která se konala v SVČ Tymy.

Mezistupeň mezi školními a okresními koly recitační soutěže byl pro 33 žáků holešovských základních škol výjimečnou společenskou událostí. Děti byly rozděleny do čtyř kategorií dle ročníků. Představili se odhodlaní prvňáčci, kteří se ještě malinko styděli, i vyzrálí recitátoři z vyšších ročníků. Všichni perfektně připraveni, s básněmi roztomilými i dojemnými. Odborná porota ve složení Jiřina Šašková, Zdeňka Zaviačicová, Jarmila Vaclachová, Mirka Barotová a Jiří Kuhl to opět neměla jednoduché, nakonec se ale shodla na vítězných umístěních.

V první kategorii se představili žáci prvních a druhých ročníků. Na 1. místě se umístili Tereza Michálková a Petr Červenka. 2. místo obsadily Klára Hálová a Mariana Konečná a na 3. místě se umístil Matyáš Čech a Kristýna Janálová.

Ve druhé kategorii soutěžili žáci třetích a čtvrtých ročníků. Na 1. místě se umístila Aneta Odstrčilíková a Klára Darebníčková. 2. místo obsadili Sabina Stískalová a Petr Hlavata a dvě 3. místa patřila Anně Brázdilové a Radimu Ptáčkovi.

Ve třetí kategorii soutěžili žáci pátých a šestých tříd. Vítězkou se stala Inna Hapková, 2. místo obsadila Hana Nevařilová a na 3. místě se umístil David Polišenský.

Ve čtvrté kategorii soutěžili žáci sedmých až devátých ročníků. 1. místo obsadily Klaudie Grygerová a Nikol Mlčáková 2. místo Dominik Edler a 3. místo získaly Nikol Gregorová a Markéta Pavelcová.

Podobná setkání jsou pro všechny velmi přínosná. Děti získaly v téměř domácím prostředí důležitou zpětnou vazbu, kterou se jim snažila porota sdělit nejlépe, jak uměla. Recitátoři si vyzkoušeli přednášet před publikem a v záři reflektorů. Překonávali trému a naučili se, jak prezentovat především sami sebe. Všem patří velká poklona.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star