Vedení Střediska rané péče EDUCO Zlín z. s. navštívilo Holešov

EDUCO poskytuje terénní sociální službu ranou péči 120 klientským rodinám po celém Zlínském kraji. Poradkyně rané péče jezdí za rodinami také do Holešova. Vedení organizace navštívilo místní radnici a promluvilo se starostou o užitečnosti sociální služby pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením od narození do 7 let.

 

Rodiče dětí se zdravotním postižením dostanou od poradkyně nabídku a doporučení, jak mohou své dítě vést v rozvoji motoriky, řeči, dovednostech, znalostech a sebeobsluze. „Každodenní péče o dítě s postižením je pro rodiče velmi náročná. Podporujeme rodiny v tom, aby žily co nejvíce „normální“ život, ať už má jejich dítě jakékoli obtíže. Je důležité, aby rodiče vnímali, že mají ve své situaci podporu a že se mají kam obrátit o pomoc. Při své práci současně vnímáme, že právě rodiče jsou těmi největšími odborníky na své děti. S tímto vědomím přistupujeme ke všem klientským rodinám,“ vysvětluje úlohu rané péče ředitelka EDUCO Dagmar Machová.

 

Rodiče získají další kontakty na odborníky ze zdravotnictví, školství či jiných sociálních služeb. Rodiče mohou s poradkyní konzultovat také sociálně-právní otázky, či se poradit ohledně výběru školského zařízení pro své dítě. Na EDUCO se obracejí rodiče dětí s poruchou autistického spektra, s mentálním, tělesným či kombinovaným postižením, děti předčasně narozené, pokud se jejich vývoj komplikuje. Rodiče skrze ranou péči získávají potřebnou odbornou podporu. Bližší informace o rané péči je možné získat na https://ranapecezlin.cz/.

 

EDUCO poskytuje ranou péči rodinám bezplatně. Na svou činnost získává dotace, které každoročně pokryjí jen část rozpočtu. „Chybějící finance získáváme od jednotlivých dárců, firem a nadací. Část rozpočtu zajišťujeme také pomocí výtěžků z benefičních akcí. Právě jednu benefiční akci v podobě hudebního festivalu chystáme v Holešově. 7. 5. budou kolegyně připravené na nádvoří zámku poskytnout veřejnosti potřebné informace. Akce proběhne ve spolupráci s pořadateli za podpory města Holešov,“ doplnila Šárka Štěpáníková, zástupkyně ředitelky EDUCO.  

 

 

Kontakt pro média:

Šárka Štěpáníková, tel.: 737 033 988

Více informací o Středisku rané péče EDUCO i samotné benefiční akci najdete zde:

 

 https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/138-pro-dobrou-vec 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star