Předškoláci se zapsali do 1. tříd

Velký životní krok čeká malé „předškoláčky“, kterým se v září otevře velký svět základního vzdělávání. V pátek 21. 4. prošli první „zkouškou“, prostřednictvím které se zapsali do jednotlivých holešovských základních škol.  Každá škola si pro den zápisu připravila slavnostní a příjemné prostředí. Budoucí prvňáčky ve školách uvítali námořníci, cestovatelé nebo pohádkové postavičky.

Na 1. ZŠ přišlo k zápisu 67 dětí, z nichž je v řešení 11 odkladů, na 2. ZŠ k zápisu přišlo 47 dětí, odkladů bylo uděleno 8, přijato je tedy 39 dětí. Stejně tak na 3. ZŠ, kdy k zápisu dorazilo 51 dětí, z nichž 12 podalo žádost o odklad. Na 3. ZŠ Holešov budou ve školním roce 2023/2024 otevřeny dvě klasické první třídy a jedna první třída logopedická.

Počty žáků se budou v souvislosti s vyřizováním odkladů ještě měnit.

 

Zájem je také o přípravnou třídu, kterou zřídila a již druhým rokem provozuje 3. Základní škola. Také letos bude snahou 3. ZŠ přípravnou třídu otevřít. Vzdělávat a hravou formou se připravovat na školu by se v ní mohlo až 15 žáků. Hlásit se mohou děti, které letos dostaly odklad, i ostatní předškoláci.

 

Hana Helsnerová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star