Nedělní program uzavřel hlavní část Dnů města Holešova

Tradičně se poslední den oslav města Holešova scházíme v kostele ke mši svaté, která je sloužena za město Holešov, Mikroregion Holešovsko a partnerská města. V letošním roce k nám dorazily delegace z Topoľčianek, Turčanských Teplic, Povážské Bystrice, Desiniče, Pszczyny a Skawiny.

Při partnerské spolupráci jde především o vzájemné poznávání místních tradic, historie, politiky i každodenního života obyvatel, také o předávání zkušeností v těchto oblastech, o výměnu názorů a prohlubování poznatků o partnerském protějšku. Rovněž se rozvíjí spolupráce v oblasti školství, sportu a mezi rozličnými organizacemi všech věkových skupin.

Při mši svaté bylo evangelium přečteno zástupci jednotlivých delegací v čele s velvyslankyní Chorvatské republiky J.E. Ljiljany Pancirov ve všech čtyřech jazycích. Poté si všichni návštěvníci mohli vychutnat dopolední matiné Holešovského komorního orchestru, který ke spolupráci tentokrát vyzval mladé sólisty Alžbětu Procházkovou, která hrála na flétnu, a hrou na hoboj se představil Jonáš Borský. Pevně věříme, že tato spolupráce bude dlouhodobá, protože při výběru sólistů měl orchestr opravdu šťastnou ruku.  

Dny města pak zcela uzavřeme pondělním koncertem ke Dni rodin. Dobročinné hudební setkání podporuje nadace Krása pomoci. Výtěžek bude věnován holešovskému Centru pro seniory.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star