Další mistrovské dílo D6K a holešovských gymnazistů

Romantický příběh Nikoly a Eržiky, plný vášně, lásky i utrpení všichni známe. Tento příběh je legendou a není snadné se legendám snažit přiblížit či vyrovnat. Ovšem holešovskému Divadlu 6. května a studentům gymnázia L. Jaroše se to podařilo.

Silný a dojemný příběh byl divákům podán natolik upřímně, zrale a dychtivě, že nebylo pochyb o tom, že jsme byli diváky velkého divadla. S perfektními hereckými i pěveckými výkony, kdy se herci mohli opřít o kvalitní hudební doprovod, šlo opravdu o nezapomenutelný zážitek. Přesně takto si představuji ochotnické divadlo ve své největší záři.

Hudba Miloše Štědroně, při které jednou srdce plesá a jindy je sevřeno tím nekonečným smutkem, dává příběhu Ivana Olbrachta, v divadelní podobě od Milana Uhdeho, nenapodobitelnou atmosféru. A i když písně z Balady pro banditu už téměř zlidověly, přece se holešovským ochotníkům podařilo je ozvláštnit a čímsi pro nás okouzlit.   

Velká poklona pro ostřílené divadelní „mazáky“ i hudebníky, ještě větší pro mladé začínající divadelníky a největší pro režisérku Vladimíru Dvořákovou, která s každou další hrou dokazuje, jakým talentem je obdařena.  

Děkujeme za fascinující zpracování, děkujeme za „Baladu pro…“

Hana Helsnerová     

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star