V Holešově se představují dětské sbory

Pátečním koncertem byla zahájena celostátní přehlídka dětských školních sborů Primachori. Představilo se prvních šest sborů včetně „hosta“, kterým ale nebyl nikdo jiný, než sbor domácí – Plamínek ze 3. Základní školy.

Průvodním slovem nás koncertem vedla Vladimíra Dvořáková, od které jsme se vždy dozvěděli zajímavosti o jednotlivých sborech. Díky tomu víme, že někteří zpěváčci se nechávají vést emocemi, jiní jezdí čerpat energii do hor a jiní že bodují i v zahraničí.

Děti se předvedly v tom nejlepším světle, dopřály nám veselé i dojemné okamžiky a postaraly se o perfektní zahájení této přehlídky. A ačkoliv jde o prezentaci nesoutěžní, i přesto mezi publikum usedla pětičlenná odborná porota. Po každém přehlídkovém bloku pak v harmonogramu následuje rozborový seminář, kdy si sbormistři vzájemně vymění zkušenosti a vyslechnou hodnocení poroty.

Během sobotního dne se pak bude představovat dalších sedm dětských sborů, samostatný koncert následně odezpívají Moravské děti a všechny sbory společně pak vystoupí při veřejném koncertu v 15:30, na který jsou všichni zájemci srdečně zváni.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star